„ДНЕВНИК” САЗНАЈЕ: Инђија добија нову туристичку атракцију, АКВА ПАРК КАКВОГ НЕМА У ОКОЛИНИ, а ево и шта ће садржати
Инђија би могла добити аква-парк, а како незванично сазнајемо парцела за ове потребе је већ купљена. Реч је о једном од најмодернијих објеката такве врсте који би требало да функционишу током читаве године, а вредност инвестиције је 40 милиона евра. Ту би требало око 150 људи да пронађе запослење.
Незванично смо сазнали да ће објекат садржати, између осталог, четири отворена и седам затворених базена и хотел. Поред тога планирана су и два фудбалска, тениски и одбојкашки терени.
Иако је било покушаја да се у Инђији изгради аква-парк још 2015. године, те је постојала и иницијатива да ту 2006. заживи термална бања, све је остало само слово на папиру. Међутим, у Инђији би након скоро две деценије могао и заживети један од најмодернијих аква паркова.
Наиме, недавно је председник општине Инђија Владимир Гак, казао да Инђија лежи на геотермалној води.
- Имамо озбиљне разговоре и верујем да ћемо успети у томе да Инђија добије један заиста прелеп аква-парк – рекао је Гак.
Подсећамо, током 2015. године најављивана је градња аква-парка у Инђији. Тада је речено да ће у овом сремском месту бити изграђен аква парк по узору на оне у Дубаију, а пројекат је процењен на 40 милиона евра.
Аква-парк је требало да буде изграђен поред садашњег „БИГ Фасион оутлет” у Инђији. Тада је власник тржног центра била друга компанија. У међувремену дошло је до промене власничке структуре тржног центра па је Биг група постала већински власник тог објекта.
Планирано је да се отворени део објекта простире на 100.000 квадрата, а затворени на 10.000 кадрата. Било је речи да је први корак бушење бунара за воду на дубини од 1.000 метара. Том водом је требало да се снабдевати ова грађевина. Требало је на тај начин да допринесе да аква парк има споствено водоснабдевање независно од инђијског водовода. У комплексу би били велики базени са тобоганима до затвореног базена са пратећим садржајима.
Такође, и 2006. године је било говора о изградњи тада модерног бањског компекса. Вођени су разговори од 2004. године, а тада је било говора да би у нову бању требало инвестирати око 45 милиона евра. Планирано је да се оснује заједничко предузеће „Терме Инђија”, у којем би српска страна имала 10 одсто учешћа. Инвеститор пројекта требало је да буде словеначка бања „Терме Олимија” и општине Инђија. Тада је словеначка страна саопштила да је потребно уложити 25 милиона евра и да ће новац бити искошришћен за изградњу центра на 5.000 квадрата, отворених и затворених базена и новог хотела са 400 лежаја, велнес и конгресним центром. Као рок за изградњу наведен је две и по године, а план је био да се 2007. године заврши термални део будућег бањског комплекса. До релаизације пројекта никада није дошло.
С. Аничић Илић