Омиљени вероучитељ у Драгачеву, ВРАТИО СЕ ИЗ БЕОГРАДА И ДЕЦУ УЧИ ВЕРИ и правим животним вредностима
ЛУЧАНИ: Када је одлучио да се након студија у Београду врати у своје родно Драгачево, млади верочитељ Дарко Стевановић желео је да његову наставу прихвати што више малишана, да се науче животу и правим вредностима.
Да је у томе и те како успео показује и признање додељено на Дан општине Лучани за изузетне резултате постигнуте у области верског образовања младих.
- Овим признањем добио сам мотивацију да наставим да радим још активније са својим ученицима и да развијам љубав према свом послу која је сваке године све већа и већа, даје ми подстрек за нове идеје које ћу реализовати у току наредне школе године и што се тиче Верске наставе, али и Литургијске секције што је један посебан пројекат у школу који смо покренули ове године у сарадњи са ученицима, одржали смо многе часове и дебате, обишли многе манастире у Србији, надам се да ће ово признање бити мотивација за још више таквих активности”, рекао је Дарко Стевановић вероучитељу из Гуче.
Управо дан 10. јун обележава се у знак сећања на најзначајнији историјски догађај општине Лучани који се одиграо у време Другог српског устанка 1815. године, након Битке на Љубићу када је турска војска доживела пораз у том делу Драгачева. Дан општине је дан кад се сумирају постигнути резулати и додељују награде истакнутим појединцима и колективима. Према речима, председника општине, задовољни су prеthodnom годином због реализације бројних веома важних инвестиција.
- Уложили смо значајна средства новчана средства, односно 52 милиона динара у завршетак Спортске хале, 26 милиона уложили смо у реконструкцију вртића у Гучи, затим 25 милиона у другу фазу реконструкције базена у Гучи који ће надамо се почети са радом до 20. јула, сада су радови у трећој фази, можемо да се похвалимо да ћемо први у овом делу Србије имати затворени базен где ћемо моћи да нашим мештанима и туристима приредимо ноћно купање, рекао је председник општине Миливоје Доловић.
Улагања у путну инфраструктуру из буџета локалне самоуправе била су око 110 милиона динара, док су улагања у пољопривреду била 55 милиона динара кроз субвенције.
- Оно чиме можемо да се похвалимо јесте да имамо највећа издавања за подршку у рађању, да дајемо 100 хиљада динара за сваки новорођенче и то нас сврстава у ред у три локалне самоуправе у Републици Србији које највише дају. Једва чекамо да се заврши аутопут из правца Паковраћа ка Пожеги и да мештани Лучана коначно добију искључење за аутопут што нам ствара велику шансу за развитак привреде која у овом тренутку врло добро функционише", рекао је председник општине Доловић.
За изузетне резултате постигнуте у области сточарства значајно признање добило је пољопривредно газдинство браће Милана и Васа Седларевића из Драгачице. Престижно признање додељено је и Александру Јевремовићу професору физичке културе из Лучана, за изузетне резултате постигнуте у области спортске културе младих.
Текст и фото: РИНА