Најчешће цене поврћа на пијацама и у радњама, кромпир изнад стотке, јаје 25 динара
Килограм кромпира прешао је стотину динара, црни лук такође, пасуљ је 700 динара, а једно јаје кошта 25 динара, показало је истраживање Републичког завода за статистику о најчешћим ценама поврћа у трећој седмици новембра.
Тако је најчешћа цена кромпира била 120 динара, а највиша 135 динара и плаћали су је потрошачи у Новом Саду, а у Зрењанину је за кромпир требало 130 динара. Додуше, кромпир се могао купити и ејфтиније - за 80 динара, али само на пијацама у Зајечару, Врању, Краљеву, Лесковцу и Нишу.
Стотину динара требало је за килограм црног лука уколико се куповао на пијацама у Сремској Митровици, Београду, Шапцу и Крагујевцу. Најповољнија цена овог поврћа била је на пијацама у Врању - свега 50 динара. У осталим градовима. и у радњама и на пијацама коштао је од 60 до 100 динара. Цена је највиша у Бегораду, где је статистика забележила 120 динара за килограм.
Пасуљ је најскупљи био у Новом Пазару, а 700 динара килограм на пијаци и 600 у радњама, док је у другим градовима био упола јефтинији. У Новом Саду је за килограм било потребно 350 динара, а за те паре могао се купити и у Панчеву, док је 300 динара коштао у Суботици и Сремској Митровици. Најмање пара за пасуљ требало је становницима Ваљева - 250 динара на пијаци и у Лесковцу, у којем се килограм продавао од 285 до 300 динара.
У трећој седмици новембра најчешћа цена литре млека била је 150 динара, али је у Лесковцу било 160 динара. Најповољнија цена млека била је у Новом Саду и Београду - 142 динара.
Килограм кајмака за мање од 1.000 динара могао се купити само у Врању и Зајечеру - 790 и 900 динара. У осталим градовима цена се кретала од 1.000 до 1.5000 динара. Највише пара требало је у Суботици и Зрењанину, док се у Новом Саду и Крагујевцу за ту намирницу издвајало 1.300 динара. Домаћи сир се у радњама продавао за највише 1.000 динара, а на пијацама за највише 600 динара.
Килограм слатког купуса најповољније је било купити у Лесковцу јер је и на пијаци и у радњама коштао 30 динара, док је у другим градовима најчешћа цена била од 40 до 50 динара. У Панчеву и Крагујевцу је килограм свежег купуса на пијацама коштао 60 динара, у Новом Саду и Суботици 10 динара мање, а за 40 динара могао се пазарити у Зрењанину и Сремској Митровици .
Најскупљи килограм шаргарепе у трећој седмици новембра плаћали су потрошачи на пијаци у Панчеву - 120 динара, а за 100 динара куповао се у Сремској Митровици, Београду, Шапцу и Крагујевцу. Најповољнија цена била је у Новом Саду - 70 динара, а 80 динара је килограм шаргарепе коштао у Суботици и Зрењанину...
За килограм спанаћа највише новца - 250 динара било је потребно потрошачима у Суботици и Ужицу, а најмање у Панчеву и Лесковцу - 100 динара. У Нишу се продавао за 120 динара, а у Сремској Митровици, Београду, Врању, Зајечару и Новом Пазару 150 динара. У Новом Пазару је било најскупље куповати јаје јер је за једно било потребно 25 динара - и у радњи и на пијаци. У многим градовима је у радњама за комад било потребно 23 динара, а јаја је много повољније куповати на пијацама јер су била јефтинија. У Смедереву и Краљеву за комад је било потребно 16 динара, динар више коштала су у Новом Саду и Крагујевцу, у Панчеву и Сремској Митровици 18 динара, у Субитици 19 динара. У Зрењанину, Зајечару, Ужицу и Шапцу комад је коштао 20 динара. З. Делић