clear sky
1°C
18.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Војводина гостује у Новом Пазару, повратак пред навијаче за поштовање (17)

14.10.2022. 09:06 09:35
Пише:
Фото: Ф. Бакић

Фудбалери Војводине у току јучерашњег послеподнева кренули су ка Новом Пазару, где ће данас гостовати у оквиру 15. суперлигашког кола.

Каснили су цео један сат у поласку. По завршетку тренинга, због пуцања водоводне цеви, туширање у ФЦ Вујадин Бошков није било могуће. Алтернативе су пронашли на различитим адресама у граду. Расположени, чиста образа, свако на свој начин коментарисао је случај на цевоводу.

- Ко зна зашто је то добро – у шали је прокоментарисао дефанзивац Марко Бјековић. –Можда нам баш ово цимање пробуди нерв за агресивност. Жеља и агресивност, особине које су дефинисале нашу вредност на почетку првенства, нису биле присутне у довољној мери да и финиш првог дела првенства одиграмо на нивоу екипе чији је циљ пласман у европске квалификације. Убеђен сам да ћемо баш у Новом Пазару, пред навијачима који заслужују поштовање, вратити веру у актуелни састав Војводине, који вреди много више него што то поглед на табелу сведочи. Грешке које су се нама дешавале, да нису озбиљне, биле би смешне, и да хоћемо, не можемо да поновимо. 


Незапамћено интересовање Пазараца

Пазарцима је истекла казна, па ће први пут играти пред публиком на свом стадиону у овој сезони. Добри резултати и гостовање Војводине су изгледа пробудили навијачке страсти, па су у рекордном оку разграбљене све улазниче,а то знаћи да ће стадион крај Јошанице бити дупке пун.


Тренер Раставац је у обраћању новинарима као носиоце игре Новопазараца и највеће опасности за Царевићев гол, означио Мајдевца, Никчевића и Мијића. Ни Бјековић, као ни остали дефанзивци Војводине није оптерећен вредностима противничких играча. Сви они следе филозофију свог шефа и његовог захтева да сваки појединац, а тиме и комплетан тим, одигра на свом најбољем нивоу.

- Ми смо фокусирани на нас и нашу игру – сагласан је Бјековић. – Не оптерећујемо се именом противника, нити садржајима који стоје иза тог имена. Грешили јесмо, али смо у тим грешкама сагледали начин како да их превазиђемо и себи омогућимо приступ следећим изазовима. Не бих да откривам детаље, али могу да вам кажем да ћемо напасти Пазар од првог минута. Морамо да их натерамо да се бране, тако ће и нама у дефанзиви бити знатно лакше да одговоримо на покушаје играча којји заиста вреде на српској фудбалској сцени. Али, вредимо и ми...

Ни чињеница да је фудбалски Нови Пазар пробудио и ка врху табеле га повео некадашњи тренер Војводине Владимир Гаћиновић није оптеретио Новосађане. Све, па и Гаћиновићево познавање стања у српском фудбалу, како је Раставац нагласио, може да се компензује добром игром, на шта је Војводина спремна отпутовала у Нови Пазар. 

Утакмица 15. суперлигашког кола, између Новог Пазара и Војводине играће се данас од 17 часова. Пренос је на каналу Арена спорт премијум 1. Судиће Срђан Јовановић, са помоћницима Урошем Стојковићем и Миланом Михајловићем. 

Л. Бакмаз

Пише:
Пошаљите коментар