104.8191

Бундес лига: Гол Вељковића за Вердер, први пораз Бајерна

17.09.2022. 18:11 18:12
Извор: Фонет/АП

ЛЕВЕРКУЗЕН: Српски фудбалски репрезентативац Милош Вељковић постигао је данас гол за Вердер у ремију на гостовању Леверкузену 1:1 (0:0) у седмом колу Бундеслиге.

Бајер је повео преко Керема Демирбаја у 57. минуту, а Вељковић је бод тиму из Бремена донео у 82. минуту.

Био је то први гол за Милоша Вељковића у Бундеслиги после четири године.

Актуелни шампион Немачке Бајерн доживео је први пораз у сезони пошто је изгубио у локалном дербију од Аугзбурга са 1:0 (0:0) голом Мергима Берише у 59. минуту.

Био је то четврти узастопни кикс Бавараца у првенству, пошто су prеthodno везали три ремија против Штутгарта (2:2), Унион Берлина (1:1) и Менхенгладбаха (1:1).

Борусија Дортмунд је у рурском дербију савладала Шалке са 1:0 (0:0) голом младог Јусуфе Мукокоа (17) у 79. минуту.

"Милионери" су после некомплетног седмог кола лидери Бундеслиге са 15 бодова, бод мање и меч мање има Аугзбург, трећи је Фрајбург са 13 бодова и утакмицом мање, а четврти Бајерн са 12 бодова, колико има и Хофенхајм уз меч мање.

Фудбалери Штутгарта поражени су на свом терену од Ајнтрахта са 3:1 (1:0), а касније данас састају се Менхенглдабах и Лајпциг.