105.2585

Кошаркаши Србије савладали и Чешку, следи меч с Финском

03.09.2022. 19:39 19:41
Извор: AP Photo/Petr David Josek

ПРАГ: Кошаркашка репрезентација савладала је данас домаћина Чешку у Прагу са 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19) у другом колу Евробаскета и после некомплетне друге рунде, лидер је Д групе са скором 2-0.

Изабраници Светислава Пешића добром одбраном лимитирали су ривала на свега 25 поена у првом полувремену, што је био путоказ ка другом тријумфу на континенталном шампионату.

Слабија игра "орлова" у другом полувремену није утицала на коначан исход меча, а домаћин је последњих 20 минута решио у своју корист са 38:33.

Најефикаснији у тиму Србије био је Никола Јокић са 18 поена, Василије Мицић постигао је 13 поена, а Вања Маринковић додао је 11 поена.

У редовима Чешке најефикаснији су били Војтех Хрубан и Вит Крејчи са по 13 поена.

После тријумфа над Холандијом (100:76) Србија је показала да је с правом фаворит за прво место у групи, док је Чешка уписала и други пораз јер је prеthodno поражена од Пољске са 99:84.

Кошаркаши Србије у трећем колу 5. септембра у 21.00 играће против Финске, док ће ривал Чешкој истог дана бити Холандија (17.30).

У уводном мечу другог кола Д групе Финска је савладала Пољску са 89:59, па обе екипе сада имају скор 1-1. Финци су у првом колу поражени од Израела са 89:87 после продужетка, док је Пољска била боља од Чешке (99:84).

Касније данас у оквиру другог кола Д групе састају се Израел и Холандија.

Табела Д групе после непотпуног другог кола: Србија 2-0, Финска 1-1, Пољска 1-1, Израел 1-0, Чешка 0-2, Холандија 0-1.