105.2585

Светска лига: Србија победила Аустралију

24.07.2022. 17:31 17:49
Извор: Ватерполо савез Србије

СТРАЗБУР: Ватерполо репрезентација Србије победила је данас селекцију Аустралије 14:7 (4:3, 3:1, 2:3, 5:0) у мечу последњег, трећег кола групе А на Завршном турниру Светске лиге у Стразбуру.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Гаврил Суботић, који је постигао четири гола. Марко Радуловић се три пута уписао у стрелце. Два гола је постигао Немања Стојановић, а по једном су противничку мрежу затресли Ђорђе Вучинић, Никола Лукић, Вук Милојевић, Петар Велкић и Немања Вицо.

У селекцији Аустралије најбољи је био Блејк Едвардс са три гола, два је дао Нејтан Пауер, а по једном у стрелце су се уписали Лук Павиланд и Чаз Пот.

У другом мечу трећег кола групе А касније данас играће Шпанија и Црна Гора. Србија је у првом колу изгубила од Црне Горе 16:8, а потом у другом и од Шпаније 20:15. Шпанија је прва на табели са шест бодова, а Аустралија, Црна Гора и Србија имају по три.

Селекција САД је у трећем колу групе Б победила Италију 13:9. Касније данас играће Канада и Француска. Прва је селекција САД са 7 бодова, а Италија је друга са шест. Француска има два бода, а Канада је последња без поена.

У првој четвртини играло се гол за гол, али је Србија првих осам минута добила резултатом 4:3. Наши ватерполисти заиграли су ангажованије у наставку меча, а на полувреме се отишло са вођством Србије од 7:4.

Аустралијанци су били бољи у трећој четвртини, али су српски ватерполисти успели да одбију нападе противника. Србија је бриљирала у последњој четвртини и заслужено је стигла до убедљиве победе.

Ривал Србије у четвртфиналу Светске лиге биће познат вечерас када буду одиграни сви мечеви по групама.

Србија – Аустралија 14:7 (4:3, 3:1, 2:3, 5:0)

СТРАЗБУР: Судије: Северо (Италија), Думас (Холандија). Играч више: Србија 10 (3), Аустралија 11 (2). Петерци: Србија 6 (6), Аустралија 2 (2)

СРБИЈА: Ристичевић, Бранковић, Суботић 4, Пљеванчић, Милојевиц 1, Вицо 1, Вучинић 1, Лукић 1, Мартиновић, Радуловић 3, Стојановић 2, Велкић 1, Добожанов. Селектор: Савић.

АУСТРАЛИЈА: Портет, Таусенд, Форд, Нагус, Пауерв2, Мек Џанет, Павилард 1, Холден, Барнс, Пут, Пот 1, Едвардс 3, Хеџес. Селектор: Хамил.

Светска лига: Делфини поражени од Шпаније

23.07.2022. 17:49 17:51