104.8191

Меморијал „Стеван Нештицки“: У финалу Војводина и Осијек

14.06.2022. 10:13 10:15
Извор: ФК Војводина

У финалу Међународног меморијалног кадетског турнира „Стеван Нештицки“ у Новом Саду играће Војводина и Осијек.

Фудбалске наде новосадског клуба, годишта 2006. убедљиво су освојили прво место у групи А са обе победе, док је Осијек на исти начин, максималним учинком одговорио на изазове у групи Б.

После убедљиве победе у сусрету са вршњацима из Партизана на отварању турнира (3:0), Новосађани су, другог такмичарског дана, вредности сопствене школе „Илија Пантелић“ демонстрирали и у сусрету са мађарским Ференцварошем. Победили су са 2:1, мада је развој ситуације на терену „Карађорђа“ упућивао ка знатно повољнијем утиску о вредностима састава тренера Горана Зекића, него што је резултат сведочио. Војводина је повела у 43. минуту голом који је постигао Јурешић, да би три минута касније Криштоф из једанаестерца све вратио на почетак. Коначан резултат, финала вредан, постигао је Јовановић, такође из пенала, после 50 минута игре.

Место у малом финалу, из групе А, обезбедио је Партизан победом против Ференцвароша са 2:1. Што се расплета у групи Б тиче Звездине наде су, после пораза од Осијека са 2:1, победом против Темишварске Политехнике са 3:1, освежили рачуницу о сопственом путу ка финалу. Голове за Београђане постигли су Младеновић, Максимовић и Петровић, а за госте из Румуније Роска. Међутим, млади Осјечани су, победом против Политехнике са 3:1 вратили утисак стечен првог дана турнира о најквалитетнијем саставу у групи Б, тако да ће се у малом финалу за треће место састати комшије с обе стране београдског Топчидерског брда, Партизан и Црвена звезда.

Сагласно богатству 40-годишње традиције, како је то приметио председник Организационог одбора професор др Зоран Милошевић, „једно од главних обележја турнира Нештицки јесте сусретање наших сећања и планова за будуће изазове у збиру младалачких жеља за спортским достигућима“, баш онако као су традицију својевремно градиле будуће звезде својих и европских клубова попут Душана Тадића, Милоша Красића, Милана Јовановића, Мијата Гаћиновића, Саше Илића, Александра Митровића, Дејана Станковића, Владимира Југовића, браће Зорана и Златка Вујовића, Роберта Просинечког, Давора Шукера и многих многих других.

Оба такмичарска дана завидан број гледалаца одговорио је на зов традиције, у славу на члана шампионске генерације Војводине 66. Стевана Нештицког. Како један од колега примети да ни сениорски састав Војводине у минулој сезони није пратило више посетилаца на трибинама „Карађорђа“.

Јубиларни 40. турнир „Стеван Нештицки“ завршава данас, утакмицама за пласман од 1-6. места и поделом клупских и појединачних награда и признања.