104.8191

Македонци "шокирали" Италију, с Португалцима за пут у Катар

24.03.2022. 23:00 23:02
Извор: pixabay.com

ПАЛЕРМО: Фудбалска репрезентација Северне Македоније приредила је сензацију у полуфиналу плеј-офа за пласман на Мундијал у Катару победом против Италије у Палерму 1:0.

Једини гол постигао је Александар Трајковски у 90+2. минуту.

Четвороструки светски шампиони и актуелни прваци Европе Италијани пропустиће други Мундијал заредом, пошто се нису пласирали ни пре четири године у Русију.

Македонци ће се за историјски пласман у Катар морати да направе још једно чудо, у финалу против Португала 29. марта, који је вечерас у Порту савладао Турску 3:1.

Голове су постигли Отавио у 15, Диого Жота у 42. и Матеус Њуњеш у 90+4. минуту, док је стрелац за Турску био Бурак Јилмаз у 65. минуту.

Капитен Турске био је "трагичар меча" јер је промашио пенал за изједначење у 85. минуту.

Истовремено, Велс је савладао Аустрију 2:1. Два гола постигао је Герет Бејл у 25. и 51. минуту, а Бен Дејвис постигао је аутогол у 64. минуту.

Меч Шкотска - Украјина одложен је за јун, а Пољска је без борбе "елиминисала" Русију.