117.0531
108.1722

Тежак пораз кошаркаша Партизана од Турк Телекома

25.01.2022. 20:11 21:34

АНКАРА: Кошаркаши Партизана изгубили су вечерас од Турк Телекома 85:71 у Анкари у 11. колу Еврокупа.

Изабраници Жељка Обрадовића сада имају скор од осам победа и три пораза, док је Турк Телеком уписао шести тријумф.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ентони Клемонс са 20 поена и осам асистенција, док се у београдском тиму истакао Далас Мур са 15 кошева.

Кевин Пантер додао је 14 поена, као Матијас Лесор, док су по 10 оена убацили Зек Ледеј и Алекса Аврамовић.

Турски тим је боље отворио меч, водио је са највише 13 поена предности у првом делу, да би у друго полувреме ушао са плус 11 (43:32).

У наставку је и даље виђено бледо изадање црно-белих који никако нису успели да пронађу ритам.

На старту треће деонице успели су да смање за остатак на девет поена, али ништа више од тога нису могли.

Турк Телеком је брзо вратио двоцифрени вишсак и контролу утакмице, водили су са 53:38, да би у одлучујућих 10 минута ушли са вишком од 14 поена (60:46).

Шут са дистанце служио је домаћина и на старту последње четвртине било је чак и 19 разлике.

До краја меча успели су да сачувају предност и упишу шести тријумф.

Обрадовић: Противник одиграо сјајан меч

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић рекао је да је Турк Телеком заслужено славио у 11. колу Еврокупа.

Турк Телеком одиграо сјајан меч. Доминирали су свих 40 минута. Очигледно је да морамо да гледамо снимак и да видимо где смо грешили. Наша реакција у многим моментима је била преспора. Није било енергије и то је био главни разлог. Ако желите да победите морате да играте јако и да дате све од себе на терену, рекао је Обрадовић на конфренцији за медије после меча.