Уљаревић: Упркос негативној кампањи, Кризни штаб има висок рејтинг
БЕОГРАД: Упркос негативној кампањи која перманентно постоји против стручног дела Кризног штаба за заразну болест ковид-19, њихов рејтинг је и даље јако добар, одмах након рејтинга цркве, војске и председника Републике, рекао је вечерас директор за истраживање јавног мњења у "Ипсос стратеџик маркетингу" Марко Уљаревић.
"Кризном штабу нимало није лако, понашамо се као да није кризна ситуација. Требало би сви да имамо разумевања за те људе а не да чинимо сами себи медвеђу услугу нападајући их", навео је Уљаревић за ТВ Пинк и додао да је рејтинг на почетку кризе здравственим радницима износио око 70 одсто.
Према истраживањима Ипсоса, додао је, 78 одсто грађана и дан-данас брине да ли ће бити заражено, а на почетку епидемије 90 или 92 одсто њих подржавало је мере државе и чак 70 процената подржавало је увођење полицијског часа.
"Наравно, то се све мењало и неки проценти су падали, а имали смо кампању против Кризног штаба. Упркос томе, однос према здравственим радницима и Кризном штабу и даље је добар. Најпре су у истраживањима ''идентитетска сидра'', црква, војска, председник Републике а након тога поверење Кризном штабу", истакао је Уљаревић.
Он је испричао да је и сам имао "сусрет" са ковидом и да је две недеље провео у Инфективној клиници, а пре тога и у болници Драгиша Мишовић.
"Дугујем захвалност свим медицинарима. Раде посвећено и нађу времена да вам подигну морал када вам је најнеопходније. Чудна је болест у питању. Било би добро да не будемо неодговорни и да свако понаособ допринесе да што пре изађемо из ове тешке ситуације. Имајмо толеранцију једни према другима и према здравственим радницима", поручио је Уљаревић.
Када је реч о вакцинама и набавци вакцина, Уљаревић је казао да је важно истицати колико је посреди не само здравствено него и геополитичко питање.
"Вакцине имају економску и геополитичку димензију. Људи нпр. брину да ли ће се моћи путовати са примљеним кинеским вакцинама на Запад. Али, мислим да ће бити јако тешко било коме било шта забранити, већ је 17 земаља прихватило кинеску вакцину, а међу њима и један Бразил, Украјина, Турска...", закључио је Уљаревић.