104.8191

АБА лига: Кошаркаши Партизана поражени у Лакташима

01.11.2020. 11:05 11:07
Извор: Раде Загорац, фото: АБА лига/Игокеа

Кошаркаши Партизана наставили су са лошим партијама ове сезоне. Након пораза од француског Бурга у оквиру Еврокупа, црно-бели су сада поражени у Лакташима од Игокее у петом колу АБА лиге.

Ово је, такође, био први меч београдског тима без Влада Шћепановића, који је напустио клупу због лоших резултата. Ово је био десети меч Партизана ове сезоне и укупно шести пораз, па су у АБА лиги на учинку од две победе и три неуспеха.

Меч је био прилично изје­дначен, а двоцифрену предност са почетка друге четвртине Игокеа је испустила до полувремена, а пред крај регуларног тока ситуација је била веома драматична. Пошто је Един Атић убацио два слободна бацања, Партизан је био три поена у заостатку, али је Новица Величковић остао сам на линији за три поена и погодио за 79:79. Игокеи победу није успео да донесе Кармајкл из тешке позиције. Домаћин је, међутим, у додатних пет минута био много бољи ривал и дошао до предности, а потом и победио преко тројки Волера и пенала Јошила.

ИгокеаПартизан 90:84 (26:21, 19:22, 14:12, 20:24, 11:5)

ЛАКТАШИ: Спортска хала Лакташи, играно без присуства гледалаца, судије: Јурас, Милојевић (Србија), Поробић (БиХ).

ИГОКЕА: Клемонс 14 (11 ас), Атић 5, Јовановић 3, Јошило 7 (9 ск), Талић, Илић, Пот 6, Волер 17, Кармајкл 27, Фундић 11.

ПАРТИЗАН: Мика 4 (6 ск), Милер Мекинтајер 9, Загорац 17, Пејџ 8, Дангубић 7, Гордић 19, Ангола, Величковић 8, Н. Јанковић 2, Томас 6, Трифуновић 4.