117.0199
107.9121

Квалификације за ЛШ: Црвена звезда после велике муке савладала Тирану

25.08.2020. 21:02 22:55

ТИРАНА: Фудбалери Црвене звезде после велике муке успели су да у другом колу квалификација за Лигу шампиона савладају Тирану у глваном граду Албаније и пласирају се у треће коло.

Црвено-бели су славили са 1:0 на стадиону "Ер Албанија", а једини гол на мечу постигао је Португалац  Антонио Мендеш Томане у 62. минуту. Он је надскочио двојицу саиграча и једног противничког играча и главом закуцао лопту у мрежу после корнера Катаија.

У последњем нападу на утакмици Тирана умало није изједначила, али после неуспешног боксовања лопте Борјан је у хаотичној ситуацији успео да ухвати лопту, а шведски судија Каспер Сјеберг је одмах одсвирао крај и прекратио муке Звезди.

Звезда као да је "бацила" прво полувреме. Осим шансе Александра Катаија, ништа конкретно нисмо видели од изабраника Дејана Станковића.

Шта више, откад се Тирана ослободила инцијативе почетних 20 минута, могла је олако утакмица да оде у други смер пре тренутка одлуке.

Спасилац је, по ко зна који пут у Европи, био капитен и голман Милан Борјан. Прво се није дао изнадити после "слободњака" Хочоларе, а онда и у шанси утакмице – моменту који је превагнуо "тас на ваги".

Само четири минута пре гола Томанеа, Тирана је имала зицер преко Мучија. Незгодни нападач прелако је избацио Панкова, имао само Борјана испред себе, али је искусни голман изашао као победник из тог дуела, уз помоћ стативе.

Такве ситуације се кажњавају на супротној страни, што је на својој кожи осетила Тирана. И то ју је коштало потенцијалног изненађења, иако је још једном могао да је Панков врати у игру после великог кикса.

А, онда је и у самом финишу Борјан још једном спасао Звезду.

Жреб за 3. коло квалификација за Лигу шампиона је наредног понедељка.

Станковић: Победи се у зубе не гледа, битно је да се прође

Тренер Црвене звезде Дејан Станковић честитао је својим играчима на борби и пласману у треће коло квалификације за Лигу шампиона.

"Било је тешко, као што смо и знали да ће бити. Није ми само јасно зашто у неким ситуацијама престајемо да будемо ми. Кренеш добро и у једном тренутку нека блокада. Али опет смо се подигли, опет су момци изгарали. Није лако играти против блока и агресивности. Мислим да су момци одрадили феноменалан посао. Победи се у зубе не гледа. Да ли је ружно, да ли је лепо, битно је да се прође", рекао је Станковић за РТС после меча у Тирани.

"Можда смо мало изгубили свежину, али ништа страшно. Момци су одреаговали феноменало после првог полувремена када је било проблема. За анализу има времена. Желим да честитам момцима на борби, стучном штабу и честитам свим Звездашима пролазак у наредну рунду", закључио је Станковић.

Станковић: Дошли смо да играмо фудбал, ништа друго ме не занимa

24.08.2020. 20:14 21:48
Пред меч Тирана-Звезда: Полиција инсталирала ометаче сигнала због дрона

25.08.2020. 17:09 17:12