Отворен Фестивал љубави на Тргу слободе
Четврти по реду Фестивал љубави, који обједињује културне, креативне, забавне и туристичке садржаје на тему најлепшег људског осећања, свечано је отворен од 18 сати пуштањем црвених балона у облику срца са Трга слободе.
Публика је након тога уживала у акустичној свирци гитаристе Страхиње Јајића и бенда „(НЕ)Нормални”, док је на двадесетак постављених штандова могла да почасти себе или вољену особу чоколадом, вином или оригиналним делима домаће радиности. Зид од природног цвећа са натписима „љубав” на различитим језицима, Крила анђела, Лове гате, Kissing поинт и Пхото booth мамили су да се забележе посебни тренуци. Романтични у души пак, искористили су ведро вече да се провозају Фијакером љубави.
– Иако бисмо се могли запитати чему толике манифестације, мислим да је Фестивал љубави, који траје око три недеље, нешто што је ипак другачије – рекао је један од организатора Роберт Чобан. – Наравно, дешава се у фебруару, када је Дан заљубљених или Свети Валентин односно Свети Трифун, али овогодишњим програмом доказали смо да љубав не мора бити само партнерска, већ и братско-сестринска, родитељска, а не смемо заборавити ни љубав према храни. Због ње ћемо последњег викенда окупити легендарне новосадске угоститеље који имају већ 70-80 година и децу оних који више нису живи како би представили своје специјалитете, а имаћемо и изложбу фотографија из наших чувених ресторана и кафана.
Учешће на овогодишњој манифестацији која траје до 23. фебруара узеле су бројне културне институције, укључујући музеје, галерије, позоришта и биоскопе, а организатори су удружења „Субсидиум”, „ХБО Цолор Медиа Евентс”, компаније „Цолор Медиа Communications” и „Нинамедиа”, уз подршку Града Новог Сада.
– Трудили смо се да повежемо све институције културе. Догађаји неће бити само на Тргу слободе: маратон филмских класика одржаће се у Музеју савремене уметности Војводине, концерт „Лове Actually” у Галерији Матице српске, вођена тура „Велике љубави српских писаца” у Спомен-збирци Павла Бељанског, представа „Ана Карењина” у „Ујвидеки синхазу”, а „Лажа и паралажа” у Српском народном позоришту – додао је Чобан.
С. Милачић