105.2585

Реванш кошаркаша Партизана Дарушафаки у Пиониру

29.01.2020. 22:17 08:28
Извор: КК Партизан

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана победили су вечерас Дарушафаку са 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14 ), у четвртом колу Топ 16 фазе Еврокупа у хали "Александар Николић".

Црно-бели сада имају скор од три победе и једног пораза, док турски тим има учинак 2-2.

Најефикаснији у победничком тиму био је Огњен Јарамаз са 15 поена, Новица Величковић убацио је 11, док је Немања Гордић убацио један мање.

У екипи Дарушафаке Џонатан Хамилтон са 17 поена и девет скокова.

Стегнут почетак меча обе екипе донео је мали број поена, али ипак се Дарушафака боље снашла и прва дошла до осетније предност.

Црно-бели су се мучили са шутом, промашили су неколико битних шутева, али су Гордић и Томас поенима држали прикључак црно-белих.

Финиш четвртине донео је бољу реализацију Партизана, који је тројком Трифуновића пришао турском тиму на један поен заостатка.

Преломни тренутак десио се на старту друге деонице, када је Партизан серијом 14:0 потпуно неутралисао гостујући тим, који је више од пет минута није постигао кош.

Мозли, Пејџ, Бирчевић и Гордић имаи су мирну руку када је било потребно, одбрана је одрадила свој посао на прави начин, а предност из овог дела остала недостижна за Дарушафаку.

Почетак другог полувремена донео је егал игру, Партизан је мало спустио темпо, док се Дарушафака није предавала, па је у одлучујући део ушла са шест поена заостатка.

Одлучујућих 10 минута почело одличном одбраном Партизана, а сав посао у дефанзиви на прави начин материјализовали су прво Гордић тројком, а потом и Загорац, који је после 10 промашених шутева коначно био прецизан.

Црно-бели су поново су серијом косева шокирали гостујући тим, којем као и у другој деоници шест минута нису дозволи да постигне кош, што је на крају донело убедљиву победу изабраницама Андрее Тринкијерија.

Тринкијери пред Дарушафаку: Сваки детаљ биће важан

28.01.2020. 13:42 13:45