Прe две године добила отказ у ПКС, сада прави ратлук са малином
Татјана Николић Пантовић је остала без посла и постала део статистике која показује да је на евиденцији Националне службе за запошљавање више од 85.000 жена старијих од 50 година. Само ове године без посла је остало 16.366 жена. Највише их је добило отказ, њих око 13.000.
Татјана је била једна од 80 запослених у Привредној комори Србије која је 2016. године проглашена за технолошки вишак и добила отказ.
"Остати без посла у 51. години са два студента и кредитом за кућу у данашње време је баш страшно", каже Татјана.
Татјани је то био први посао и једини за 30 година стажа.
"Тај дан, дан Д, који никада у животу нећу да заборавим, чула сам на спрату, телефони су зивкали, изашла је листа технолошкој вишка и то сам прочитала сећам се добро у 4.20 да сам била на списку са Каже да не зна како је дошла кући, јер је била у невиђеном шоку.
"Ја сам прво мислила да то кријем од мојих, искрено речено, јер сам мислила да то не може да се деси", напоменула је Татјана.
Са једном платом, два студента и кредитом за кућу, није било лако. Био је то велики шок за породицу, каже Татјана, али баш они су јој помогли да изађе из депресије, да се опорави и размисли о томе како даље.
"Радила сам једно време у кол центру, али послодавац ми је рекао да не знам то да радим добро и вратила сам се и рекла шта даље", прича Татјана.
Деца су је храбрила да искористи своје дугогодишње искуство у раду на сајмовима широм света и тако је понудила Србији нови производ – ратлук са сушеном малином. У томе јој је, не крије, помогао кум Жика око рецепта, деца су урадила дизајн и кренуло је.
"Српске малине су бренд у свету и онда сам дошла до закључка да направим ратлук од малине који не постоји код нас", истиче Татјана.
За ратлук са сушеном малином добила је бројне награде.
"Није ни битно што сам остала без посла, ја сам наставила нешто, то се развија. Ако ме неко потопи, ја ћу опет да испливам горе", поручује Татјана.
(РТС)