Б. Паланка – Први разред: Гајдобрани преокретом до бодова

20.11.2019. 10:50 10:52

Борбени Визићани су успели да поведу,  али то нимало није спутало фудбалере Сокола да забележе уверљив тријумф,  трећи у току ове јесени.

Соко - Борац (В) 3:1 (1:1)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола,  гледалаца:150,  судија: А. Кнежевић (Бачка Паланка),  стрелци: Родић у 45. и Тасовац у 56. и у 79. за Соко,  а Шмитран у 11. минуту за Борац,  жути картони: Адамовић (Соко),  а Међедовић (Борац),  црвени картон: Коменић (Борац) у 71. минуту.

СОКО: Мирковић,  Борковић, Лукић,  Драговић,  Стојановић,  Адамовић,  Тасовац,  Комад (Ј. Борић), Родић,  Ратковић (Петковић,  Бутулија),  М.Борић (Албијанић).

БОРАЦ (В): Ђурица,  Грозница,  Н.Арбутовић,  Мишевић,  Међедовић,  Шикман (Миклушев),  Шмитран,  Требовац,  Милаковић,  Весин (Б.Арбутовић),  Покрајац (Богдановић).

За овакав резултат највеће заслуге припадају прекаљеном Ђуру Родићу и младом Луки Тасовцу.

Ђ. Штрбац

Бачка (БП) - Нештин 2:0 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града,  гледалаца:200,  судија:М. Дражић (Бачка Паланка),  стрелци: Шаин у 59. и Сич у 90. минуту,  жути картони: Божин,  Ахметовић,  Фамилић (Бачка),  а Маринковић,  Обрадов (Нештин).

БАЧКА: Вељко,  Божин,  Б. Лукач,  Пуделка,  Сич,  Балиновић (Штаин),  Дражић,  Ахметовић (Фамилић),  Шовен,  Бенка (Краљ),  Чорић (Вујовић).

НЕШТИН: С.Дукић,  Светислав Ћулибрк,  Савић,  Милошевић (Лекић),  Обрадов, Фабри,  Фелтан (Шмит),  Варечка,  Стојан Ћулибрк,  Василић,  Karayić (Маринковић).

У окршају за бодове између општинских ривала победника су одлучиле нијансе. Упорни Бачкопаланчани у два наврата казнили су индолентност фудбалера Нештина. Први је то урадио резервиста Стефан Шаин,  чијем поготку је prеthodila полуконтра. У финишу утакмице,  искусног чувара мреже гостију Славка Дукића савладао је сналажљиви Дамир Сич,  после употребљивог центаршута са леве стране.

Од гостију из Нештина очекивало се више.

Ђ. Штрбац

Резултати:

Бачка(Д)  - Пролетер 9:0,  Наша звезда - Кривањ1:1 ,  Младост - Орлови 7:2,  Соко - Борац 3:1,  Слога - Будућност 0:3,  Бачка (БП) - Нештин 2:0.