Будите обазриви када користите отворене вај-фај мреже
Сваке године се неко изненади колики је рачун за мобилни телефон када се врати са одмора. Један Београђанин је недавно дошао из Турске, а рачун је износио десет хиљада евра.
Директор Регулаторне агенције за електронске комуникације и поштанске услуге – Рател Владица Тинтор је рекао за РТС да грађани треба најпре оператору да се обрате када добију висок рачун, а затим Рателу.
„Ако је грађанин незадовољан услугом или рачуном, прво се обраћа оператору, а ако није задовољан том комуникацијом нама. Имамо око 1.000 притужби годишње. Односе се на квалитет услуге, рачуне, преносивост бројева и друге услуге“, рекао је Тинтор.
Коментаришући случај у ком је један Београђанин добио рачун од 10.000 евра за месец када је био у Турској, Тинтор је рекао да нису добили формалну пријаву за тај случај, и да се тако драстичне ситуације последњих година нису дешавале.
Тинтор је поручио грађанима да се, када иду у иностранство, распитају који оператори имају најбоље услове и да њих изаберу.
Ако не могу да контролишу пренос података, директор Ратела истиче да је најбоље не користити интернет.
Ипак, треба бити обазрив и када бирате вај-фај. Треба избегавати логовање на имејл или друштвене мреже када сте на отвореној мрежи.
Тада се омогућава злоупотреба података који се уносе, попут корисничког имена и лозинке.
(РТС)