overcast clouds
9°C
02.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Ухапшен због пореске утаје од више од два милиона динара 

25.07.2019. 15:07 15:08
Пише:
Фото: MUP Srbije, ilustracija

СМЕДЕРЕВО: Припадници Министарства унутрашњих послова у Смедереву, у сарадњи са припадницима Пореске полиције Министарства финансија у Смедереву, ухапсили су З. П. (65) из Пожаревца, због постојања основа сумње да је извршио кривична дела пореска утаја и фалсификовање службене исправе.

Осумњичени се терети да је, приликом откупа воћа од пољопривредних произвођача, у откупним листовима лажно приказивао податке о цени робе и обрачуну ПДВ. На овај начин је, како се сумња, избегао плаћање пореза на додату вредност у износу од више од два милиона динара, за колико је и оштећен буџет Републике Србије, саопштила је Полицијска управа Смедерево.

Такође, он се сумњичи и да је више пута фалсификовао књиговодствену документацију, тако што је лажно приказивао порекло робе, односно у документацији наводио произвођаче од којих воће није откупљивано.

Осумњичени је, уз кривичну пријаву, приведен основном јавном тужиоцу у Пожаревцу.

Пише:
Пошаљите коментар
Панчево: Ухапшени због утаје пореза и акциза на произведену ракију

Панчево: Ухапшени због утаје пореза и акциза на произведену ракију

17.07.2019. 13:27 13:30
Утаја пореза на сваком трећем ћошку

Утаја пореза на сваком трећем ћошку

11.07.2017. 07:58 08:19