117.062
104.8191

Градска лига Новог Сада: Дерби Бегечанима

30.10.2018. 13:10 13:12

Са великим жељама за победу ушла су оба два ривала да пред великим бројем гледалаца покушају да остваре победу.

Бачка - Ветерник 3:1 (2:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 500, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Леђанац у 24. и 41. Пашћан у 53. за Бачку, а Огњановић у 76. минуту за Ветерник. Жути картони: Гавранић, Глишић, Мајсторовић, Латиновић, Дугајлић (Бачка), Мркић, Ћалија (Ветерник).

БАЧКА: Јаношев, Мајсторовић (Слепчев), Павлов, Глишић, Танцик, Гавранић, Пашћан. Лињачки (Нинков), Леђанас, Латиновић (Дугајлић), Сиришки.

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Малиновић, Ушћумлић, Турало, Мркић, Огњановић, Тешановић, Ћалија, Стошчевић (Сукара), Николић, Ћулибрк (Купрешки).

На крају су момци тренера Мирка Лукића заслужено савладали комшије из Ветерника. Већ у првом полувремену домаћи су лепршавом нападачком игром дошли головима Николе Леђанца до лепе предности.

У наставку ју је голом увећао Милутин Пашћан. Тек након трећег примљеног гола Ветерничани су покушавали да озбиљније угрозе гол Јаношева, а епилог такве игре био је почасни гол Јована Огњановића.

М. По.

Јединство - Сусек 1:2 (1:2)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Зечевић у 26. за Јединство, а Дражић у 17. и Марковић у 29. минуту за Сусек. Жути картони: Нићетић, Старчевић, Марковић, Шовљански (Сусек).

ЈЕДИНСТВО: Тепић, Јојкић, Зорић, Кезија, Ђорђевић, Ковачевић, Бисерчић (Вујаковић), Пињо, Радојевић, Бубњевић, зечевић.

СУСЕК: Симић, Шовљански, Дражић, Старчевић, Нићетић, Шодић, Месарош, Војновић (Поднар), Пргоњић, Михајловић (Миладиновић), Марковић.

Претедент за највиши пласман успео је да однесе цео плен из Госпођинаца. У 17. минуту Никола Дражић је донео предност Сусечанима. За резултатску неизвесност потрудио се искусни Ненад Зечевић савладашви голмана Симића. Радост домаћих кратко је трајала, јер је Веселин Марковић поново донео предност голом што се касније и испоставило који је решио меч у корист гостију.

М. По.

Ченеј - Железничар 3:3 (1:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 100, судија: Слокар (Будисава), стрелци: Мијавец у 16. 63. и 70. за Ченеј, а Лаловић у 7. Никшић у 85. и Кнежевић у 92. минуту за Железничар. Жути картони: Ћурчић, Божић (Ченеј), Никшић, Ђорђијевски, Радић, Поповић, Бајић (Железничар).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Ковачевић (Чортан), Проле, Вилотијевић (Драговић), Лукић, Стојковић (Паулињи), Милошев, Мијавец, Божић, Драгин.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин, Радић, Поповић, Кнежевић, Бајић, Ћетковић, Никшић, Лаловић, Милутиновић, Ђорђијевски, Радић (Митровић).

Потпуно неочекивано по домаћина гости су дошли до вођства голом лукавог Ђока Лаловића. Успела је екипа Ченеја да девет минута касније голом Атиле Мијавеца изједначи резултат, па се на полувреме отишло нерешеним резултатом.

Прву прилику за домаће да поново дођу до вођства имао је након оправдано дусуђеног једанаестерца Драгин, али је голман Блашчанин прозрео намеру и спасао мрежу.

Дошли су домаћи до предности другим голом расположеног Атиле Мијавеца који се у 70. минуту по трећи пут уписао у стрелце. Чинило се тада да ће екипа Ченеја остварити победу. Међутим, финиш је у потпуности припао гостима. Пет минута пре истека регуларног дела Никшић је смањио резултат, а у судијској надокнади се голом Зоран Кнежевић потрудио да гости однесу бод.

М. По.

Динамо - Футог 0:9 (0:5)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 100, судија: Пантић (Шајкаш), стрелци: Барачанин у 9. и 27. Мих. Бероња у 15. и 70. Чепић у 20. 26. 47. и 67. Швоња у 85. минуту.

ДИНАМО: Капур, Савић, Милошевић, Перић (М. Миловац), Јањетовић, Вукша, Илић, Митрић (Здравковић), Сабо, Г. Миловац, Кузмановић.

ФУТОГ: Жимић, Тополић, Вуканац, Швоња, Косић (Мир. Бероња), Барачанин (Вулић), Чепић, Косић, Стевановски, Мих. Бероња, Малеш.

Екипа из Футога дошла је са намером да победи, а на крају је било само питање са којом ће разликом завршити утакмица. Посебно су били расположени двоструки стрелци Владимир Барачанин и Михајло Бероња,  и  Душан Чепић, који је са четири гола довоео голмана Капора у безизлазне ситуације. У финишу се у стрелце уписао и Горан Швоња.

М. По.

Јединство - Сусек 1:2, Динамо - Футог 0:9, Бачка - Ветерник 3:1, Ченеј - Железничар 3:3, Хајдук - Виноградар 0:2, Москва - Тител 2:3. Слободни су били Обилић и Борац.