Б.Паланка постаје национални центар кајакашког спорта
БАЧКА ПАЛАНКА: После бројних успеха овдашњег Кајакашког клуба „Таркет“ који је деценијама најуспешнији у Србији, а и после последњег успеха Миленка Зорића и Марка Драгосављевића, освајача златног, односно бронзаног одличја на недавно завршеном континеталном првенству у кајаку на мирним водама у Београду, Бачку Паланку посетили су европски сузваничници овог спорта.
Некако се уклопило да је овдашња локална самоуправа уз подршку Аутономне покрајине Војводине и Министарства за спорт и омладину Владе Републике Србије кренула у пројекат изградње Националног веслачког центра баш у Бсчкој Паланци.
Шушница је разговарао са Албертом Вуцом из Енглеске, а испред Европске кајакашке федерације, као и потпредседником ЕКФ Мирославом Хавијаром из Словачке. Разоговору који се тицао и изградње националне регатне стазе за веслање на мирним водама присуствовали су и секретар Европске кајакашке федерације Бранко Ловрић, представници KK „Таркет“ Чедо Карановић и Мирослав Родић, а испред локалне самоуправе, поред председника Шушнице и председник СО Мита Лачански, заменик председника општине Александар Борковић и Дарко Божовић, директор Установе за спорт и рекреацију у чијем саставу треба да функционише будућа Национална регатна стаза.
Подсетимо да је Бачка Паланка колевка кајака на мирним водама у некадашњој Југославији, а сада у Србији. Прву, а сребрну олимпијску медаљу у овом спорту својевремено је освојио легендарни Милан Јанић, прерано упокојено паланачко дете. На недавно завршеном првенству Европе у Београду међу освајачима златне медаље нашао се, не случајно, Миленко Зорић, а афирмацију је стекао на овдашњем језеру „Тиквара“. Он је у Београду у дисциплини К-1.000 метара са Марком Томићевићем освојио европско, пре тога и светско злато, а раније су се просребрили на Олимпијским играма. Кренуо је из Бачке Паланке, тренутно весла за клупске боје у Шапцу, али се овде на левој обали Дунава сви надају његовом клупском повратку у средину где му живе његови најближи и другари. Марко Драгосављевић, велики адут нашег кајака на следећим олимпијским играма, освојио је у Београду бронзу у његовој дисциплини К-200 метара. Најбржи Србин у кајаку је и данас члан матичног клуба Кајак клуба „Таркет“ који је изнедрио све велике кајакаше у Србији и бившој држави, а Драгосављевић је овде идол младима.
М. Суџум