Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Кикиндски спортски центар на четири хектара догодине слави 40 година

19.04.2018. 08:55 09:03
Пише:
Фото: Дневник/Филип Бакић

КИКИНДА: Директор Спортског центра „Језеро” у Кикинди Слободан Маринков каже да је овај комплекс, највећи у Србији, саграђен 1979. године, и да се спремају за прославу 40. рођендана идуће године.

У склопу Спортског центра налазе се хала, базени отворени и затворени, као и терени, хостел „Омладинско насеље”, затим објекат у центру града под називом „Партизан” у којем се налазе yudo сала, мала сала за мале спортове, сала за борилачке вештине и фитнес центар. У склопу СЦ „Језеро” налазе се и фудбалски, као и атлетски стадион. У Банатском Великом Селу се такође налази базен на отвореном којим Спортски центар управља, и одржава га.

- Што се тиче отворених терена, имамо шест тениских, за мале спортове, два кошаркашка, два одбојкашка, терен за мали фудбал и мини пич терен са вештачком травом. Цео комплекс којим управља СЦ „Језеро” се простире на површини од 12 хектара, што га чини највећим спортским комплексом у целој Србији - каже Маринков и прецизира да су  четири хектара покривена спортским објектима, теренима и базенима, док су остало зелене површине, што „Језеро” чини идеалним за припреме, екскурзије. излете...то је права оаза, како за мале, тако и велике спортисте и рекреативце.

У Спортском центру рекреирају се и тренирају Кикинђани свих узраста, од предшколаца, до дубоко зашлих у треће доба. Град је оснивач Спортског центра, а према речима градоначелника Павла Маркова годишње се издвајају милиони динара за одржавање, јер су улагања у спорт висока.

- Имамо изузетну сарадњу са локалном самоуправом, ми смо јавна установа, која је у потпуности ослоњена на buyеt Града. Годишње добијемо око 100 милиона динара за одржавање и приходи предузећа иду у buyеt Града по новом закону - истиче Маринков и додаје да имају довољно новца за несметано функционисање.


Следи реновирање затвореног базена

Пре неколико година, реновиран је базен на отвореном, када су постављене нове плочице, а за ову годину у плану је комплетно реновирање затвореног базена и заштите на металној конструкцији, уз очекивану подршку Покрајинског секретаријата за омладину и спорт..

- Конкурисали смо и код Министарства омладине и спорта на пројекту који финансира Европска унија, те нам је у плану и реновирање хале, замена столица, вентилациони систем за загревање и хлађење хале и то је инвестиција вредна 98.000 евра - истиче Маринков.


Број посетилаца варира у зависности од тога да ли се одржавају утакмице, кампови, али је током летње сезоне комплекс најпосећенији, јер тада раде базени.

- Смештајни капацитети се налазе у склопу самог комплекса и имамо 90 лежајева - каже Маринков и додаје да им Ученички дом лети излази у сусрет, и када је хостел препун, деца и спортисти тамо спавају.

Имајући у виду да Кикинда нема хотел, а Ученички дом, који има више лежајева, ипак ретко је празан, Спортски центар има највећи смештајни капацитет у овом граду.

- Хостел је врло популаран и прикладан је за децу од пионира до јуниора, јер сениори траже другачије услове, односно собе са два лежаја, док су у хостелу собе од два до четири или пет кревета- каже Маринков.

Водени спортови су најзаступљенији и у последње четири године, напомиње Маринков, а имају изузетну сарадњу са Русијом.

- Имамо велики број гостију из Москве и од јуна до краја августа смо пребукирани и то су углавном ватерполисти, пођеднако долазе и дечаци и девојчице- истиче директор Спортског центра „Језеро”.

Кошаркашки кампови су такође врло популарни, а меморијални турнир Циги Цигановићу, чувеном yudisti и изузетном спортисти, увек је радо посећен.

- Организујемо и разна такмичења у џудоу, као и у другим борилачким вештинама, али и другим спортовима - напомиње Маринков и истиче да су највећи изазов, с обзиром на старост објеката, одржати све у функционалном стању, те је техничко одржавање највећа мука.

Маша Стакић

 

Пројекат „Кикинда објективно” реализовала је „Панонија медија” уз подршку „Дневника”.

Пише:
Пошаљите коментар