09.12.2017. 21:08 21:16
Извор: КК Партизан

Партизан – Цедевита 82:92 (23:24, 21:20, 18:23, 20:25)

Фантастичним шутем за три поена (15 од 31), Цедевита је у једном од дербија 11. кола АБА лиге срушила Партизан.

Цедевита је форсирала шут за три поена, нанизали нсу пет тројки из десет покушаја у првој деоници. Ипак, до одласка на први одмор екипе су се смењивале у вођству. Наставили су Загрепчани са презизним шутевима, повели са пет поена вишка (25:30), а онда су црно – бели направили сјајну серију од 9:0. До тада, виђено је не само мало поена, већ и напада из транзиције, а онда је Стевановић користио добра проигравања Вилијамс – Госа и Чакаревића и атрактивним закуцавањима дизао атмосферу у хали. Ипак, након тога поново је уследио рафал гостију изван линије 6,75 скопчан са неколико офанзивних скокова, самим тим и више напада.

У трећој деоници опет се распуцала Цедевита, и поред неколико грешака црно – белих у одбрани, наш тим је имао активан резултат. У последњу четвртину се ушло резултатом 62:67. Ипак, у последњој четвртини гости су испунили бонус после свега минут и по игре, а црно – бели су средином тог периода стигли до поравнања(71:71). Али, одмах су Загрепчани узвратили са две тројке (Маркота и Крушлин), нешто касније и Чери, и то је био крај црно – белих нада.

Д. Кн.

БЕОГРАД: Хала “Александар Николић”, гледалаца: 3.000, судије: Болтаузер, Петек, Шпендл (сви из Словеније).

ПАРТИЗАН: Милер 15 (6 ас), Вилијамс – Гос 25, Аранитовић 2, Танасковић 7, Величковић 2, Томић, Пецарски, Гавриловић 4, Андрић 7, Чакаревић 4, Стевановић 9, Шалић 7.

ЦЕДЕВИТА: Укић 23, Крушлин 8, Перковић, Катић, Николс 12, Жганец 2, Муса 16, Чери 10, Маркота 5, Рамљак, Стипановић 8, Марфи 8.