104.8191

НБА лига: Тимбервулвси у серији

06.11.2017. 09:41 09:50
Извор: Andrew Wiggins (22) i Treveon Graham (21), foto: Tanjug (AP Photo/Stacy Bengs)

Кошаркаши Минесоте Тимбервулвса остварили су пету узастопну победу у НБА лиги, што им је пошло за руком први пут од 2009. године.

Вулвси су савладали Шарлот Хорнетсе резултатом 112:94 у утакмици у којој је српски кошаркаш Немања Бјелица поново имао нешто мању минутажу. Он је на терену провео 19 минута и за то време убацио пет поена (1-2 из игре, 3-4 пенали), уз три скока, по једну асистенцију и украдену лопту, као и две изгубљене. Шарлот је парирао Минесоти само у првих 12 минута, а оонда је екипа Тома Тибодоа преузела иницијативу, другу деоницу добила са убедљивих 40:23 и обезбедила пут ка победи.

Најефикаснији у екипи Минесоте је био Ендру Вигинс са 20 поена, пратио га је Џеф Тиг који је уписао дабл-дабл од 18 поена и 12 асистенција, док је Карл-Ентони Таунс имао 16 поена и 9 ухваћених лопти. Дабл-дабл је додао и Ђорђи Дијенг са 15 поена и 11 скокова, а исти кошгетерски учинак имао је и Џамал Крафорд. Код Шарлота се истакао Коди Зелер са 16 поена, док су по три мање убацили Марвин Вилијамс, Двајт Хауард и Џереми Ламб.

Минесота је за разлику од prеthodnih сезона у врху Западне конференције са скором 7-3, док једино Хјустон има победу више. У следећем мечу, 9. новембра Тимбервулвсе очекује сусрет са шампионима НБА лиге Голден Стејт Вориорсима.

Вече у НБА лиги са личним рекордима по броју поена обележили су Кристапс Порзингис и Џејмс Харден.

Порзингис је у победи Њујорка над Индијаном 108:101 дао 40 погодака, уз осам скокова и чак шест блокада, док је Харден био још ефикаснији са 56 поена и 13 асистенција за тријумф Хјустона над Јутом 137:110.

Резултати: Орландо - Бостон 88:104, Торонто - Вашингтон 96:107, Сан Антонио - Финикс 112:95, Портланд - Оклахома 103:99, Лос Анђелес Лејкерс - Мемфис 107:102, Хјустон – Јута 137:110, Њујорк – Индијана 108:101.