Вујичић: Без договора, штрајк се наставља у "Гоши"
СМЕДЕРЕВСКА ПАЛАНКА: Радници фабрике шинских возила "Гоша" из Смедеревске Паланке, који штрајкују већ 43 дана, настављају штрајк јер нису постигли коначан договор са руководством фабрике у вези са исплатом заосталих дуговања.
Како је у изјави за Танјуг објаснио шеф штрајкачког одбора "Гоше" Милан Вујичић, он и његове колеге састали су се јуче са представницима prеthodnog руководства, компаније "ЖОС Трнава" из Словачке, а данас са новим власницима.
Према његовим речима, постигнут је начелни договор, али без датих гаранција.
"Јуче смо разговарали, долазио је представник бивше фирме ЖОС, и давао неке гаранције како ће и шта ће бити исплата остатка од дуга. И сада чекамо потврду из ЖОС-а да се наш бивши газда слаже са тим што смо се договорили, да ће дати дгаранцију да ићи у 16 рата. А са новим руководством смо се договорили да нам исплате по 65.000 динара, а за седам дана још по 30.000 динара", рекао је Вујичић.
Ипак, како је додао, данас је исплаћено свега 35.000 динара.
"Кажу да немају више, па када накупе да нам доплате још по 30.000 динара", рекао је Вујичић.
Он је поручио да док не добију гаранције и новац, неће почети с радом.
"Не верујемо више никоме на реч. Те гаранције морају да се ставе на папир. Ми ћемо то потписати и одмах сутрадан крећемо да радимо. Још ништа нисмо договорили и све је било у домену приче", рекао је Вујичић.
Шеф штрајкачког одбора рекао је да је за сутра заказан нови састанак са генералним директором "Гоше", али да не зна када ће бити нових разговора са представницима словачке фирме.
"Ми и даље не радимо и даље смо у генралном штрајку, јер све што се договарамо данас, сутрадан се то не испуни ништа", рекао је Вујичић.
Радници "Гоше" штрајкују од 27. марта, јер им се дугује између 15 и 20 зарада, радни стаж им није уплаћиван од 2014, а фирма је у блокади од 2013.
Радници су недавно од Владе Србије добили једнократну помоћ од 60.000 динара.
Словачка фирма пре продаје фабрике држави Србији дуговала је око четири милиона евра на име пореза и доприноса, самим радницима дугује се око 1,8 милиона евра за зараде, а добављачима више од милион евра.