Сафет лоциран, хапшење питање тренутка
Припадници Министарства унутрашњих послова су на трагу Банету Јовановићу, званом Сафет, осумњиченом за крвави пир у недељу увече у Молу и Бечеју. Полиција зна где је он и само је питање тренутка
када ће бити ухапшен, сазнаје „Дневник” из извора извора блиских истрази.
Подсетимо, Бане Јовановић се сумњичи да је најпре у Бечеју пуцао у главу бивше невенчане супруге Јелене Стојков (29) и у њеног станодавца Имреа Јожу (70), који је погођен у пределу кука. Потом је убрзо аутомобилом дојурио у Мол, где је у Улици Бранка Радичевића 19, како се сумња, хицима из пиштоља усмртио пријатеља и доскорашњег компањона у послу Матију Петровића, а ранио његову супругу Ренату (31), њиховог сина Петра (11) и снају Наташу С. (23).
Сафет је, као што смо већ известили, по потврђеним информацијама из извора истраге, после злочина, наоружан из Мола утекао путничким аутомобилом „мини-морис” жуте боје. По незваничним информацијама, наводно је виђен у Панчеву.По ономе што се за сада зна, претпоставља се да је мотив за почињено убиство и рањавање пет лица љубомора јер га је невенчана супруга пре месец дана оставила и преселила се у Бечеј. Банета Јовановића, који слови за богатијег житеља Мола, то је изнервирало и изазвало му бес.
М. Митровић