Отворен студентски дом за 100 студената Универзитета „Едуконс”
Први приватни студентски дом у саставу међународног кампуса Универзитете “Едуконс” у Сремској Каменици је свечано отворио врата за прве студенте, не само овог Универзитета.
У пуном капацитету, овај дом може да прими 100 студената из Србије и региона, у 50 двокреветних и једнокреветних соба, од којих свака има купатило и мини кухињу.
- Студентски дом Универзитета “Едуконс” представља, након дужег времена, значајну инвестицију у сектору виског образовања у Србији – рекао је на отварању дома ректор “Едуконса” порфесор др Александар Андрејевић да би истакао и, да ће овим сваременим објектом, опремљеним по светским стандардима, бити употпуњен ефикасан рад првог приватног универзитетеског кампуса у регији Западног Балкана.
Станарима студентског дома, за сада их има 36, а очекује се да ће их до краја новембра ове године бити још толико, у овом новоизграђеном објекту (налази се преко пута зграде Универзитета “Едуконс”), на располагању су студентски кафе ресторан, бесплатан приступ интренету, просторије за учење и дружење, вешерница, пошта, фотокопирница, као и фитнес и спа центар, а ту је и бесплатан паркинг.
Како су се у обиласку објекта дома уверили и новинари, услови за боравак су савршени.
- Дом је отворен за све младе људе који планирају да студирају у Новом Саду, без обзира на то на којем су универзитету – нагласио је ректор Андрејевић. За студенте Универзитета “Едуконс”, уколико и станују у овом дому, обезебеђен је попуст од 10 одсто и на школарину и на трошкове становања, а плаћање се може реализовати у 12 месечних рата. Пуна цена боравка у дому износи 130 евра (у динарској противредности) месечно.
В. Црњански
Допринос подизању образовног нивоа
Овај модеран студентски дом ће, заједно са квалитеним наставним програмима, допринети подизању нивоа и квалитета не смао Универзитета “Едуконс” већ и укупног образовног сустема у Србији – рекла је на отварању професорка др Бранка Драшковић, специјална саветница потпредседнице Владе Србије Зоране Михајловић. - И на овај начин се доприноси да образовани, млади људи остану у овој средини, да се умањи одлив мозгова. Сарадња и комуникација с Европом и светом су јако важне, али оне треба буде обостране какао би се стечена знања и вештине нашле у служби унапређења наше привреде и друштвеног живота – казала је др Драшковић.