BEOGRAD NAJTOPLIJI U EVROPI, ALI STIŽE ZAHLAĐENJE: sutra pljuskovi, grmljavina i grad u više krajeva Srbije
Prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), Beograd je danas u podne sa 23 stepena Celzijusa bio najtopliji glavni grad u Evropi.
Toplije je bilo samo na jadranskoj obali – u Herceg Novom, Baru i Dubrovniku, za jedan do dva stepena, dok je ista temperatura zabeležena u Banjaluci. Najhladniji evropski glavni gradovi bili su Minsk sa 8 i Madrid sa 9 stepeni.
Ipak, lepo vreme neće dugo potrajati – RHMZ je izdao upozorenje na jake pljuskove, grmljavinu i moguć grad, koji se očekuju sutra posle podne i uveče u pojedinim delovima Srbije. Najugroženija će biti područja zapadne Srbije, kao i Bačka, Srem i jugozapadni krajevi zemlje.
Već tokom večeri i noći očekuje se prolazno naoblačenje, ponegde sa slabom kišom, koje će najpre zahvatiti jug i jugozapad Srbije. U četvrtak će pre podne biti sunčanih intervala, ali će popodne uslediti novo naoblačenje sa zapada, uz lokalne pljuskove, grmljavinu i moguću pojavu grada.
U košavskom području i planinskim krajevima duvaće umeren do jak južni i jugoistočni vetar, a na jugu Banata i u donjem Podunavlju moguć je i olujni vetar.
Od petka se očekuje blagi pad temperature, ali će i dalje biti toplo za ovo doba godine, sa dnevnim temperaturama uglavnom između 20 i 24 stepena. Uprkos promenljivoj oblačnosti i mogućim lokalnim pljuskovima, za vikend i početak naredne sedmice prognozira se uglavnom sunčano vreme.