Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

NADOKNADILI MINUS OD PET GOLOVA, PA ISPALI NA SEDMERCE: Rukometaši Partizana eliminisani iz Evrokupa na neutralnom terenu u Bugarskoj

07.04.2025. 13:12 13:15
Piše:
Izvor:
Tanjug
спорт
Foto: RK Partizan/Maja Nastić

Rukometaši Partizana eliminisani su iz Evrokupa od grčkog AEK-a posle sedmeraca, pošto su prethodno u regularnom toku meča pobedom 24:19 nadoknadili minus od pet golova iz prvog meča.

AEK je u prvom meču pobedio 27:22, a pošto je i Partizan danas pobedio sa pet golova razlike, odlučivali su sedmerci u kojima su gosti bili bolji, dali su četiri gola u pet penal serija, a srpski klub tri. 

Posle prvog poluvremena Partizan je vodio 11:10, ali u drugom delu igre prednost formalnog domaćina u Bugarskoj rasla je iz minuta u minut. Partizan je vodio 24:18 četiri minuta pre kraja i tim rezultatom bi prošao dalje, ali je Vilson Dejvis golom postavio konačan rezultat u regularnom toku meča, pa se pristupilo izvođenju sedmeraca, u kom su Grci bili bolji.

Nikola Crnoglavac je predvodio Partizan sa osam golova, Nikola Zečević je dao šest, a Lazar Anđelković tri. Dejvis je bio najefikasniji u AEK-u sa tri gola. 

Utakmica je odigrana u bugarskom gradu Šumen posle odluke Evropske rukometne federacije (EHF) da izmesti meč koji nije odigran pre osam dana jer su igrači AEK-a odbili da izađu na teren posle korišćenja pirotehničkih sredstava od strane navijača Partizana. 

AEK će u polufinalu igrati protiv Izviđača iz Bosne i Hercegovine.

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar