NESREĆA NA BRODOGRADILIŠTU KOD PERLEZA Radnik upao u baržu, akcija spašavanja trajala dva sata
Radnik brodogradilišta kod Perleza povređen je juče kada je upao u unutrašnjost barže, potvrđeno je za „Dnevnik” u Policijskoj upravi u Zrenjaninu.
Nesreća se desila nešto pre 12 časova, a akcija spasavanja radnika trajala je oko dva časa.
U spasavanju su učestvovali pripadnici Vatrogasno-spasilačkog bataljona, a povređeni radnik je prevezen u Urgentni centar Opšte bolnice u Zrenjaninu, gde mu se utvrđuje stepen povreda.
MUP Srbije je saopštio da su pripadnici Vatrogasno -spasilačke jedinice u Zrenjaninu još jednom pokazali snagu, znanje i hrabrost u borbi sa vremenom, dubinom i opasnim terenom, te da su spasili još jedan život.
- Na dojavu o čoveku koji je upao u baržu duboku osam metara, naši hrabri vatrogasci-spasioci izašli su na teren bez oklevanja. Koordinisanom akcijom, uz izuzetnu preciznost i timski rad – jedni na barži, drugi upravljajući kranom – uspeli su da ga bezbedno izvuku i predaju medicinskim ekipama - naveo je MUP Srbije, dodajući da su vatrogasci tu kada je najpotrebnije.
O ovom nesrećnom slučaju obaveštena je i Inspekcija rada.