SRBIN U POLUFINALU ŠANGAJA! Novak jači od Čeha, uspavanih sudija i bola u kolenu ZA FINALE SA FRICOM

11.10.2024. 17:15 17:20
Novak Djokovic

Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u polufinale Mastersa u Šangaju pošto je savladao Čeha Jakuba Menšika na 2:1.

Po setovima je bilo 6:7, 6:1, 6:4.

U prvom setu, kod rezultata 3:3 Đoković nije iskoristio dve brejk lopte, ali jeste prvu kod rezultata 4:4 i tako poveo 5:4. Servirao je Đoković za set, ali je Menšik napravio brejk i produžio neizvesnost. U taj-brejku Đoković je poveo 3:0, ali je Čeh nanizao četiri poena i stigao do 4:3. a zatim iskoristio prvu set loptu i poveo 1:0.

Đoković je odmah na startu drugog seta napravio brejk, zatim još jedan, i tako ekspresno izjednačio na 1:1.

U trećem setu, kod rezultata 1:1, Đoković ne koristi dve brejk lopte. U narednom gemu na sevrvis Čeha Đoković ipak pravi brejk, potvrđuje ga u sledećem gemu i tako prelama meč.

Srbin će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tejlora Frica koji je savladao Davida Gofana rezultatom 2:0 (6:3, 6:4). Đoković je Frica pobedio u svih devet međusobnih mečeva, poslednji put rezultatom 3:1 u četvrtfinalu Australijan opena ove godine.

Drugi polufinalni par čine Italijan Janik Siner i Čeh Tomaš Mahač. Polufinalni mečevi igraće se sutra, finale je na programu u nedelju.

Đoković će igrati polufinalni meč u subotu posle 13 sati. Janik Siner i Čeh Tomaš Mahač koji će na teren od 10 i 30.