HTELA U VOJSKU, A ONDA JE SKINULA 60 KILOGRAMA I ŽIVI OD MAŽENJA Misi je terapeut i njen dodir leči (VIDEO/FOTO)
Australijanka je otkrila da ju je traumatičan događaj u njenom životu naveo da počne da se bavi maženjem, odnosno terapijom maženja, za koju je obučena.
Misi Robinson iz Kvinslenda bila je srećna tinejdžerka sa snovima da se pridruži australijskoj vojsci. Ali njen život se tragično preokrenuo kada je, sa 19 godina, doživela traumatski seksualni napad.
U 2008. godini, sa 28 godina, dijagnostikovana joj je složena mentalna bolest koja je označila početak više od dve decenije borbe protiv bipolarnog afektivnog poremećaja, kompleksnog PTSP-a i psihoze.
Sada 45-godišnja žena, pod dejstvom lekova, počela je da se goji i dostigla čak 120 kilograma. Onda je odlučila da je vreme za promenu.
- Bio je to izuzetno težak i nikako linearan proces, ali sam kroz doslednost i posvećenost sebi transformisao svoj život. Smršala sam pola svoje težine, pala sam na 60 kilograma – pohvalila se Misi.
U seriji je videla terapiju maženja
Misi je gledala epizodu Skaj TV „Milijarde“, u kojoj je glumio Demjan Luis, kada je videla terapeuta za maženje na poslu. Odmah je proguglala da li je terapija maženjem stvarna i pronašla organizaciju koja je ponudila obuku i odmah se prijavila.
Sada nudi ovu jedinstvenu terapiju, pružajući neseksualni ljudski dodir za 200 dolara (179 evra) na sat.
- Pri maženju to nije samo osećaj topline i udobnosti. Radi se o potrebi za fizičkim dodirom u bezbednom, brižnom i pouzdanom okruženju. Kao terapeut za maženje, pomažem ljudima koji doživljavaju nedostatak neseksualne intimnosti, kaže Misi.
Sve je po dogovoru
- Svaka sesija počinje uvodom u to kako funkcioniše terapija maženja, nakon čega sledi saglasnost i diskusija o granicama gde klijent i ja određujemo i dogovaramo se o tipovima dodira koji su prihvatljivi. Zatim određujemo koje pozicije bismo želeli da izaberemo – to može da varira od držanja za ruke do grljenja ili zagrljaja – dodaje on.
Misi kombinuje maženje sa vežbama disanja, meditacijom i različitim tehnikama kako bi pomogla klijentima da se opuste i oslobode svoje emocije, piše Miror.
Šta čini nedostatak ljudskog dodira?
- Nedostatak dodira može dovesti do otuđenja od drugih i nas samih, a može se videti da se manifestuje u ponašanju kao što su dosada kod kuće i na poslu, agresija, narušeno mentalno zdravlje, seksualna disfunkcija, nezadovoljavajući odnosi i generalno smanjen kvalitet života - objasnila je Misi.
U stvari, prejedanje, samodestruktivne navike (pušenje, grizenje noktiju, čupanje za kosu, itd.), kao i kompulzivno seksualno ponašanje povezuju se sa onim ljudima kojima nedostaje ljudski kontakt.