SUPERLIGA: Napredak pobedio Spartak, Jedinstvo iz Uba osvojilo istorijski bod

17.08.2024. 22:13 22:15
Izvor: Printscreen

LAZAREVAC: Fudbaleri Napretka pobedili su Spartak rezultatom 2:0 i stigli do prvog slavlja u Superligi ove sezone, dok je Jedinstvo iz Uba remijem 1:1 na gostovanju Tekstilcu osvojilo prvi, istorijski bod u srpskoj eliti.

Napredak je u Lazarevcu savladao subotički Spartak u meču petog kola Superlige Srbije i tako stigao do prve pobede u sezoni. Filip Krstić je dao prvi gol u 35. minutu, a pobedu izabranika Gorana Stevanovića overio je rezervista Dušan Stojiljković u 86. minutu.

U duelu prošlosezonskih prvoligaša Tekstilac iz Odžaka je u Bačkoj Palanci protiv Jedinstva poveo golom Dejana Đurića u 3. minutu, posle dodavanja Marka Lukovića. Istorijski bod Jedinstvo je osvojilo golom Dimitrija Aćimovića u 90 5. minutu, Igor Milanović je bio asistent.

Fudbaleri lučanske Mladosti pobedili su kao gosti Novi Pazar rezultatom 1:0 u meču petog kola Superlige Srbije.

Gol za tri boda Lučanaca dao je Ognjen Krsmanović u 29. minutu.

Mladost je sad šesta sa sedam bodova, dok je Novi Pazar 10. sa četiri, ali i utakmicom manje.

U narednom kolu Novi Pazar će u Bačku Palanku gde Tekstilac iz Odžaka igra mečeve Superlige. Lučanska Mladost će u Užice, gde će ugostiti Čukarički.