BRAVO ZA JOVANU ARSIĆ: Pobedom u C finalu veslačica Srbije osvojila 13. mesto na OI

03.08.2024. 09:41 18:44

Veslačica Srbije Jovana Arsić osvojila je 13. mesto na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini skif.

Rođena Zrenjaninka je pobedila u C finalu najteže veslačke discipline rezultatom 7:26,09 minuta i na taj način završila takmičenje u Gradu svetlosti.

– Bilo je teško da se podignem psihički posle izgubljene trke u četvrtfinalu, ali sam nakon toga pobedila dve uzastopne trke i izveslala do kraja dobro. U četvrtfinalu sam, zbog prevelike želje da izveslam dobro, ušla u kontra ritam i u finišu izgubila snagu nakon što me predstavnica Španije prestigla. Međutim, uspela sam da se povratim psihički i završim takmičenje kakao treba. Ovu trku sam izveslala dosta kontrolisano i sigurno, što mi je omogućilo da se vratim u pravi ritam – rekla je Jovana Arsić.

Arsićevoj, aktuelnoj evropskoj prvakinji, ovo su bile druge OI u karijeri. Na prethodnim u Tokiju 2021. zauzela je 15. poziciju, a tada naša veslačka reprezentacija nije imala sreće jer je zbog korone skoro dve sedmice pre početka takmičenja bila bez treninga.

Pre Jovane, u Parizu su sedmu poziciju osvojili Subotičanin Martin Mačković i Nikolaj Pimenov u dubl skulu, na njihovom drugom zvaničnom takmičenju u ovoj kombinaciji, posle završnih olimpijskih kvalifikacija u Lucernu gde su i uzeli normu za OI.

Nažalost, veslanje je na ovim OI došlo i u žižu javnosti ne samo zbog sportskih rezultata nego reakcije Veslačkog saveza Srbije, koji je već duže vreme „na ratnoj nozi“ sa trenerom reprezentacije Nikolom Stojićem i to tokom takmičenja naših predstavnika, na šta su reagovali i Martin Mačković i Jovana Arsić na društvenim mrežama, konstatujući da je sve moglo da se plasira u javnost bar kada se završe OI.

Posle toga Arsićeva je odveslala i poslednju trku, bila je na visini zadatka pobedivši u C finalu.