JAPAN ISPUSTIO SENZACIJU PROTIV FRANCUSKE: Strazel i Vembanjama "spasili" domaćina (VIDEO)

30.07.2024. 19:48 19:53

Košarkaši Francuske pobedili su Japan posle produžetka rezultatom 94:90 (84:84) u meču drugog kola grupe B na Olimpijskim igrama.

Japanci su mogli su imali pobedu "u rukama", ali su je ispustili u poslednjih 16 sekundi meča.

Francuska je bila bolja u prvom poluvremenu, ali nije uspela da prelomi meč. U drugom poluvremenu Japanci su uspeli da stignu i prestignu prednost domaćina. Minut i šest sekundi pre kraja Japan je poveo 80:77, da bi trojkom izjednačio Evan Furnije 50 sekundi pre kraja. Usledila je serija Japana 4:0 za 84:80 na 16 sekundi pre kraja. Deset sekundi pre kraja Metju Stracel trojkom uz dodatno slobodno bacanje poravnava na 84:84. Juki Kavamura je promašio šut za pobedu Japana, pa se otišlo u produžetak.

Serijom 8:0 na startu produžetka delovalo je da je Francuska prelomila meč, ali Japan je osam sekundi pre kraja sitigao na minus dva - 90:92. Šest sekundi pre kraja Stracel realizuje oba slobodna bacanja i tako stavlja tačku na utakmicu.

Viktor Venbajama je predvodio Francusku sa 18 poena, Stracel je dao 17, Evan Furnije 14, a Geršon Jabusele 13 poena. Juki Kavamura je dao 29 poena za Japan, Rui Hačimura, koji je isključen osam i po minuta pre kraja, dao je 24, a 16 Džoš Hokinson.

KOŠARKAŠKI SPEKTAKL PRIPAO KANADI koja je savladala Australiju na Olimpijskim igrama

30.07.2024. 17:06 17:11