ZAVRŠNE PRIPREME KADETSKIH RUKOMETAŠA SRBIJE PRED EP: Kovilovo, pa Podgorica

30.07.2024. 13:42 14:23

Muška kadetska reprezentacija Srbije ulazi u poslednju nedelju priprema pred odlazak na Evropsko prvenstvo za igrače do 18 godina koje će se održati u Podgorici od 7. do 18. avgusta.

Izabranici Darka Trivkovića nalaze se u Grupi A sa Hrvatima, Grcima i Slovencima.

Srbija je na Kupu karpata odigranom u Rumuniji osvojila drugo mesto. Naši rukometaši su savladali domaćina sa 34:30, potom i Izrael sa 28:26, a jedini poraz naneli su im Danci 31:23. Ognjen Cenić bio je najbolji strelac turnira.

Finalne pripreme sprski kadeti odradiće u SC Kovilovo.

– Treća faza priprema je uspešno završena posle Kladova i turnira u Rumuniji gde smo odigrali tri kontrolne utakmice koje su nam dale jasnu sliku trenutne uigranosti. Svi igrači su imali priliku da se dokažu i važno je da su svi u takmičarskoj formi. Cilj u Kovilovu nam je da nastavimo sa jakim treninzima i ispravimo segmente igre koji nisu na visokom nivou  - istakao je srateg srpskih rukometaša.

V. G.

Na spisku selektora Darka Trivkovića nalaze se:  Dušan Zekić, David Tot Meljkuti, Nenad Čavić, Strahinja Brkić, Marko Jokić, Vasilije Borojević, Andrija Stankov, Ivan Simić, Nikola Arsić, Đorđe Draško, Stefan Petković, Alen Horvat, Šimulija Petar, Ognjen Cenić, Vukašin Pavlović, Filip Milošević, Uroš Stanković, Danilo Mrđan.

Vođa delegacije: Rajko Prodanović

KADETSKI RUKOMETAŠI SRBIJE STARTOVALI POBEDOM NA KUPU KARPATA: Stankov lider „orlića“

28.07.2024. 12:31 13:26