JOŠ JEDNA PROVERA PRED OI: Milica Gardašević četvrta u skoku udalj u Dijamantskoj ligi u Londonu

20.07.2024. 16:57 17:00

Atletičarka novosadske Vojvodine Milica Gardašević osvojila je četvrto mesto u skoku udalj u Dijamantskoj ligi u Londonu rezultatom 6,58 metara.

Novosađanka je takmičenje počela daljinom 5,81 m, pa je zatim zabeležila 6,35 m, a u trećoj seriji je bila pomenut, najbolji rezultat, da bi potom usledili slabiji od 6,41 m i 6,45 m.

Gardaševićevu uskoro očekuje debi na Olimpijskim igrama u Parizu i ovo je bila još jedna jaka i dobra provera za glavni događaj sezone. Lični rekord joj je 6,91 m, a u 2024. je najdalje skočila 6,76 m.

U Londonu je pobedila olimpijska prvakinja Nemica Malajika Mihambo skočivši 6,87 m, druga je bila Portugalka Agate de Sousa (6,75 m), dok je Italijanka Larisa Japikino, evropska vicešampionka, zauzela treću poziciju – 6,70 m.

Ovo je učenici trenera Marka Milinkova treći put u sezoni da se nadmeće u prestižnom takmičenju i za četvrtu poziciju dobila je četiri poena. Ukupno sada ima 12 i napredovala je jedno mesto i nalazi se na četvrtom u generalnom plasmanu i na putu ka finalu Dijamantske lige u koje ide šest najboljih devojaka.

Milica je krajem aprila u Kini osvojila treće mesto rezultatom 6,52 m i prvi put se popela na postolje na mitinzima iz ove serije. Zaslužila je tada šest poena.

Pre 13 dana bila je osma u Parizu (6,54 m), što joj je donelo jedan bod, a svaki je važan na putu ka finalu koje će se održati 14. septembra u Briselu.