BICIKLISTIČKI DUNAVSKI KUP: Trkom u Čelarevu obeležen Dan Dunava, hronometar u znaku Elitovki, Petrić najbrži

03.07.2024. 15:14 15:18

Trkom u Čelarevu u organizaciji BK Elite iz Novog Sada nastavljeno je 32. izdanje biciklističkog Dunavskog kupa i to upravo 29. juna na Međunarodni dan Dunava.

Biciklisti su obeležili međunarodni dan nadmetanjem u individualnom hronometru na stazi od 13 km uz ovu reku, po kojoj takmičenje koje traje više od tri decenije i nosi ime.

Trasa je išla od čarde „Šaran” u Čelarevu prema Gložanu. Bila je ovo četvrtak trka Dunavskog kupa u sezoni.

Pobednici u glavnoj kategoriji su Valentina Nestorović, članica kluba domaćina, koja je stazu prešla za 20 minuta i 18 sekundi i Branko Petrić, koji vozi za BN Cycling team iz Bijeljine (17:55).

Ženska konkurencija bila je u znaku Elita, pošto je drugo mesto osvojila Katarina Marinac (21:06), a treće Kristina Jovanović (23:16). Slaviša Ivanović (BN Cycling team) je drugi prošao kroz cilj vremenom 18:33, dok je Elitu bronzu doneo Hunor Velišek (19:25).

Sledeća, 5. trka 32. Dunavskog kupa biće održana 14. jula, a u pitanju je Dunavski Strade Bianche u Novom Sadu.

Sponzor nagrada u Čelarevu bila je kompanija Venerabajk iz Subotice, a veliku pomoć u organizaciji pružili su MUP Srbije - PI Bački Petrovac, Dom zdravlja Bački Petrovac, JKP Komunalac Bački Petrovac.