EVROPSKO PRVENSTVO U KAJAKU U SEGEDINU: Srbiji tri finala

13.06.2024. 17:57 17:59

Srpska kajakaška reprezentacija Srbije dobro je počela Evropsko prvenstvo u Segedinu.

Najbolja srpska kajakašica Milica Novaković je u jednosedu na 500 m ubedljivo slavila u kvalifikacijama rezultatom 1:52,480 i ušla u A finale u koje je vodilo samo prvo mesto. Novosađanka će se za medalju boriti sutra u 11.08 u disciplini u kojoj je na prošlom EP osvojila bronzu.

Muški olimpijski četvrac na 500 m u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Stefan Vrdoljak, Vladimir Toruborov, takođe se našao u prilici da brani bronzu iz Krakova 2023. Bili su naši reprezentativci drugi u grupi 1:21,847, a ispred njih su bili samo Litvanci (1:21,590).  Finale je u nedelju u 12.26. Dvosed Marko Dragosavljević – Strahinja Dragosavljević je obezbedio finale na 200 m pošto je bio treći u kvalifikacijama 32,734. Braća Dragosavljević veslaće za medalju danas u 16.51 č.

Marko Dragosavljević je potom u dvosedu na 500 m sa Ervinom Holpertom, u kom brane bronzu, ušao u polufinale jer su bili peti u grupi (1:33,794). Polufinale je danas u 11.45.  Četverac na 1000 m u sastavu Miloš Stojkov, Vojin Rudović, Nikola Kovačević, Branko Lagundžić, kao četvoroplasirani u kvalifikacijama prošao je u polufinale (3:03,007) koje je danas u 12 č.

Bojan Zdelar se plasirao u dva polufinala jednoseda, na 1000 m i 500 m. Na dužoj distanci je bio četvrti u grupi (3:37,58), a za finale će veslati danas u 8,52 č. Na 500 m je zauzeo treće mesto (1:41,263) i danas od 10.55 će se takmičiti u polufinalu. Kristina Bedeč je u K-1 100 m obezbedila polufinale sedmom pozicijom (4:15,61) i danas u 8.45 vesla za finale.

Luka Stojkov je ostao bez polufinala u K-1 200 zauzevši osmo mesto u grupi rezultatom 36,808 sekundi.

K. B.

POSLEDNJA PROVERA PRED OI: Srbija u najjačem sastavu na kajakaškom Evropskom prvenstvu u Segedinu

11.06.2024. 21:31 23:57