EVROPSKA BRONZA U SUBOTICI: Veslač Sergej Čipak u dvojcu došao do postolja u Poljskoj

02.06.2024. 20:33 20:36
Izvor: Privatna arhiva

Dvojac Srbije za koji veslaju Subotičanin Sergej Čipak (VK Palić) i Milan Stevanović iz beogradske Crvene zvezde, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Krušvicama.

Naša posada, koju trenira Miloš Čudić, je na cilj stigla za 6:59,63 minuta i tako ostvarila veliki uspeh.

Titula je pripala Rumunima (6:48,33), srebro Grcima (6:59,04), a Čipak i Stevanović su bili bolji od Švajcaraca, Italijana i domaćina Poljaka.

Četverac s kormilarom u sastavu Miloš Lavirac (Begej Zrenjanin), Lazar Živanović (Smederevo), Milan Cvetković (Crvena zvezda), Lazar Đurđević i kormilar Aleksa Ćevriz (Grafičar) osvojio je četvrto mesto u Evropi.

Kombinacija s kojom radi trener Stevan Stojanović je u finalu trku završila za 6:42,19, a do medalje ih je delilo nešto manje od četiri sekunde. Bronza je pripala Turskoj (6:38,47), srebro Italijanima (6:34,99) dok su se tituli radovali Rumuni (6:32,95).

Četverac bez kormilara u kombinaciji Nemanja Petrović, Aleksa Veljkov, Ilija Panić (Partizan) i Todor Samouković (Grafičar) kog trenira Goran Todorović bio je peti u finalu (6:29,93).

Marko Jančikin iz Pančeva, član VK Tamiš i učenik trenera Ognjena Matijevića, osvojio je prvo mesto u C finalu skifa (7:20,94), a ukupno je bio 13.

– Ovo je rezultat trogodišnjeg rada i podrške koju sportistima, trenerima i meni pruža Veslački savez Srbije. Sve čestitke sportistima i trenerima – kratko je prokomentarisao ovaj uspeh selektor Srbije Aleksandar Ivković.

K. B.

Veslački klub Palić spreman za novu sezonu: Sergej Čipak adut za evropsko i svetsko prvenstvo

14.03.2024. 12:11 12:18