CRVENA ZVEZDA POVELA U FINALNOJ SERIJI PLEJ-OFA SUPERLIGE ZA RUKOMETAŠICE: Želja sprema osvetu

12.05.2024. 12:55 13:44
Izvor: SRL

Rukometašice Crvene zvezde savladale su Železničar sa 30:28 i tako stigle do vođstva u finalnoj seriji plej-ofa Superlige. Crveno-bele su pred punim tribinama SC Voždovac odbranile domaći teren i u narednom okršaju u Inđiji imaju šansu da postanu državne prvakinje.

Najefikasnija u timu Saše Boškovića bila je Sara Garović sa osam pogodaka, dok se u poraženom sastavu istakla Nataša Lovrić, desetostruki strelac.

Nakon poraza od Zvezde kapitenka Železničara Jovana Vasiljković istakla je da je loš početak utakmice bio presudan.

- Pravile smo neshvatljive greške u prvom poluvremenu i smatram da nas je to koštalo. Počele smo da smanjujemo zaostatak sredinom drugog dela, ali jednostavno nismo imale naš dan i izgubile smo. Najvažnije je da sada ne očajavamo već da se spremimo za novi duel koji je pred našom publikom. Potrudiċemo se da u Inđiji ispravimo greške, obradujemo navijače i izborimo majstoricu - jasna je Vasiljkovićeva.

Drugi susret finalne serije plej-ofa Superlige igra se za sedam dana u Inđiji.

U prvoj utakmici za treće mesto Jagodina je bila bolja od Medicinara 25:24.

V. Gvozdenović

Crvena zvezda - Železničar 30:28 (15:11)

BEOGRAD: SC Voždovac, gledalaca: 1.000. Sudije: Trivković i Milosavljević (Beška). Sedmerci: Crvena zvezda 8 (5), Železničar 7 (6). Isključenja: Crvena zvezda 2, Železničar 10 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Petković (12 odbrana), Kačarević, Ninković, Stamenić 6 (1), Majkić 4, Savić, Ristić, Glušica 2 (2), Vidić, Stamenković, Aćimović, Simić, Veličković 6, Mančić 4, Rančić, Garović 8 (2).

ŽELEZNIČAR: Vasiljković (2 odbrane, 1 sedmerac), Činku (5 odbrana, 1 sedmerac), Čavrić, Vujnović 1, Obrenović 2, Lovrić 10 (6), Tabak 4, Avramović, M. Lovrić, Kovačić, Kocić 3, Otašević, Ignjatović 4, Jovanović, Bakša, Agbaba 4.