POZNATI FINALISTI PLEJ-OFA B SUPERLIGE, GOLMANI JUNACI SA SEDMERCA: Kikinđane spasao Marković, Kolubaru Martinović (VIDEO)

18.04.2024. 21:44 21:49

Rukometaši Kikinde prvi su finalista plej-ofa B Superlige pošto su u dve utakmice pobedili Crvenku, ovoga puta posle sedmeraca 31:29.

Na isti način, Kolubara iz Lazarevca boriće se za prvo mesto, posto su eliminisali Inđiji u gostima (27:29).

Igrači Crvenke nisu uspeli da se revanširaju Kikinđanima za poraz (35:33) od pre tri dana u polufinalu plej-ofa B Superlige. Izabranici Zorana Lovra su bili na putu da izbore majstoricu u drugoj utakmici u dvorani "Slobodan Čile Mišković" .

Pred punom dvoranom u sudaru dve vojvođanske ekipe, Kikinđanima je pripalo prvih 15-ak minuta prvog poluvremena, da bi, predvođeni sjajnim organizatorom igre Leom Feješom i Nikolom Bekićem, uz dobru igru u odbrani i podršku pristalica, Crvenčani su uspeli da potpuno preokrenu rezulat i na odmor odu sa tri gola prednosti (15:12).

Krizni period od 10-ak minuta drugog dela bez postignutog gola domaćih rukometaša, iskoristili su Kikinđani i poravnati rezultat (23:23). Predvodio ih je iskusni Lisica i Vrgović, pa je rezultatska neizvesnost potrajala do kraja susreta. Kikinda je umirila Lea Feješa, podigla je igru u odbrani, ali Crvenčani su jednostavno ulazili iz greške u grešku. Mnogo snažnija ekipa Kikinde istrošila je crvenačku "laku konjicu", što se odrazilo na igru domaćina. U poslednjih 20 sekundi utakmice Kikinda je imala napad, a šut Trninića odbranio golman Crvenčana, pa se pristupilo izvođenju sedmeraca (27:27).

Pobednika su odlučili sedmerci. Golove za Crvenku su postigli Feješ i Šveljo, a za Kikindu Vrgović, Jovanović, Bošković i Lisica. Golman Kikinde Marković odbranio je dva sedmerca Brkiću i Mitiću, i utišao publiku u dvorani u najmlađem selu. Čuvar mreže Crvenke Marko Tomić odbranio je samo šut  Skender Tatariju.