RUKOMETAŠI JUGOVIĆA PORAŽENI OD OBILIĆA U SUPERLIGI SRBIJE Triler pripao domaćinu

10.04.2024. 23:45 23:54

Rukometaši Jugovića poraženi su od Obilića u prvom kolu plej-auta Superlige Srbije.

Kaćani su igrali solidno u prvom poluvremenu i konstantno su imali gol ili dva prednosti više od domaćina. Najzapaženiji kod gostiju bio je Nemanja Momčilović koji je pet puta tresao mrežu Beograđana u prvom delu. Takođe, istakao se i mladi čuvar mreže Kaćana Kosta Dizdar. Kod domaćih je briljirao golman Dušan Tasić sa čak tri odbranjena sedmerca.

U nastavku je viđen sličan scenario. Gosti su održavali minimalnu prednost. Ipak, domaći su konstantno disali za vratom Jugoviću i sa nerešenim rezultatom ušlo se u poslednjih osam minuta (21:21). U odlučujućim momentima golman Obilića Dušan Tasić odbranio je zicer gostima i tako im zapečatio sudbinu, pa su bodovi ostali u Beogradu

Obilić - Jugović 27:24 (12:12)

BEOGRAD: SC Voždovac, gledalaca: 200. Sudije: Antić i Jakovljević (Beograd). Sedmerci: Obilić 2 (2), Jugović 7 (4). Isključenja: Obilić 4, Jugović 6 minuta.

OBILIĆ: Ostojić 5, Savić 2, Gojković 5, Denić, Ivanić 2, Jovanović 1, Čolović, Milutinović 1, Stanić 1, Nenadić, Turudić, Mitrović 6, Banduka 3 (2), Sladić 1, Tasić (14 odbrana, 3 sedmerca), Bećirović.

JUGOVIĆ: Tukuljac 2, Momčilović 8 (2), Dragoljević 3, Vidojević, Šijan 4, Rančić, Gaćinović (3 odbrane), Skuban 5, Ninkov 1, Maksimović, Barbatesković 1, Jaćimovski, Barjaktarević, Dubaić, Samardžić, Dizdar (11 odbrana).