ODBOJKAŠI VOJVODINE PREKINULI CRNI NIZ: Injekcija samopouzdanja za plej–of

21.03.2024. 17:54 20:18
Izvor: Filip Bakić

Ono što je odbojkašima Vojvodine bilo najpotrebnije u ovom trenutku jeste pobeda nad Ribnicom u poslednjem, 22. kolu Superlige – 3:1 (25:10, 21:25, 25:12, 27:25).

Ovim su crveno–beli prekinuli niz od četiri poraza u prvenstvu i dobili su potrebnu injekciju samopouzdanja pred početak najvažnijeg dela sezone, plej-of.

Novosađani su sada na skoru od 14 trijumfa i osam poraza i čekaće ishode preostalih utakmica poslednje runde kako bi saznali koje će mesto na tabeli zauzeti, kao i ime rivala u završnici šampionata koja počinje 27. marta.

Odlučio se Narančić da utakmicu odigra sa drugom dijagonalom, pa je na mestu korektora bio Branko Kopitić, a kreator igre iskusni kapiten Žarko Kisić.

Prva dva seta protekla su u izjednačenoj borbi u kojoj je najpre Voša uspela u završnici da napravi iskorak zahvaljujući nizu od tri poena Kopitića i greškama gostiju, ali u finišu drugog nije ponovila takvu igru. Popustila je kada je bilo najpotrebnije, a posle izjednačenja 21:21, Ribnica je serijom 4–0 izjednačila (1:1).

Novosađani su u trećoj deonici podsetili na bolje partije ove sezone. Narančić je zamenio primača, Elezović je ušao umesto Ubiparipa, Bajandić je zabeležio dva asa, Kisić jedan i ubrzo je Voša imala 14:7. Bila je u naletu i prednost je postala dvocifrena (21:11) čime je trasiran put ka 2:1.

U egal završnici četvrtog seta Voša je prva stigla do set lopte (24:22). Borbena Ribnica je vezala tri poena, imala set loptu, ali su Kopitić, Rudić i Elezović stavili tačku na ovaj duel.

Vojvodina – Ribnica 3:1 (25:10, 21:25, 25:12, 27:25)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 100, sudije: Milošević (Beograd), Simić (Obrenovac).

VOJVODINA: Đogić (libero), Bajandić 11, Milanović, Rudić 5, Elezović 3, Ubiparip 7, Mišković (libero), Stanković, Kokeza, Kulpinac, Kisić 2, Dakić, Savovski 8, Kopitić 28.

RIBNICA: Stefanović 1, Todorović 8, Zubljić, Kostić, Aleksić 4, Gajović 6, Miljković 6, Čolović, Bojović 33, Maričić, Živanović 1.