VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Kozarčani lako s Kovincima

05.03.2024. 13:13 13:15

Novokozarčani su lako izašli na kraj sa dvaljenikom iz Kovina.

Sloboda - Radnički (K) 4:1 (2:0)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”,gledalaca: 150, sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: D. Ćosić u 3. i 75. i Galić u 9. i 85. za Slobodu, a Bogojević (autogol) u 55. minutu za Radnički.

SLOBODA: Đaković 7,5, Radulaški 7, Lisica 7, Bogojević 7, Galić 8,5 (B. Marković), Popović 7,5, Vokić 7,5, Cvijanović 7,5, Đorić 7 (Blagojević), D. Ćosić 8,5, Kovačević 7 (Ljubojević).

RADNIČKI:  Petrić 6,5, Lazinica 6,5, Sekulić 7, Biculjević 7, Deliblaćanin 7,5, Velčanović 6,5, Kitić 7,5, Alamadine 6, Babić 6, Milenković 5,5 (Milanković 5,5) Ratković 5,5 (Milutinov 6).

Istina, imali su gosti malih šansi da preokrenu rezultat, kada je Bogojević 10 minuta igre u nastavku pogodio sopstvenu mrežu, potom su u završnici igre sve rešili Nikola Galić i mladi Ćosić.

P. Trnić

Crvena zvezda - Proleter 2:2 (0:1)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 200, sudija: V. Marković (Pančevo), strelci: Jankov u 69. i Laništanin u 95. za Crvenu zvezdu, a Đorđević u 12. i Tomić u 86. minutu (iz penala) za Proleter.

CRVENA ZVEZDA: Miškov, Reljić, Jankov, Jarić, P. Bajić (Šemić), Novković (Laništanin), Popeskov, Knežević (Čubrilo), Kovačević (Terzin), Zečević, Kresoja.

PROLETER: Tešović, Kovač, Đorđević (Toma), Mladenović, Tomić, Čkonjević (Boćin), Ivljanin (Marković), Čučak, Jevtić, Bogojević, Laka.

Domaćin je tek u nadoknadi vremena uspeo da isčupa bod protiv gostiju iz Banatskog Karlovca koji susve  vreme napadali. Gosti su dva puta vodili, i na kraju ostaje da žale za pobedom.

M. Račić

Rusanda - ŽAK 6:0 (3:0)

MELENCI: Igralište Rusande, gledalaca 100, sudija: D. Mijatović (Žitište), strelci: Berbakov u 9. (autogol), Zorić u 22. Popov u 45. Runjevac u 78. Hodik u 81. (autogol) i Vukoje u 86. minutu. Žuti karton: Malogajski (ŽAK).

RUSANDA: Mijatov, Davidov 7 (Petrov 7), Janković 7 (Odžin), Popov 8, Kozlovački 7 (Vukoje 7,5), Mitrović 7 (Ružić), Vidić 7, Lisica 7,5, Zorić 7,5, Stevanov 7, Runjevac 7,5 (Škondrić).

ŽAK: Batančev 5, Baba 5, Almaši 5,5, Berbakov 5 (Vrcanski), Maglovski 5 (Zarić 5,5), Petrović 6 (Šanta), Utržen 5,5, Labus 6, Vrbaški 5 (Radu 5), Lakić 6 (Boškov), Hodik 5.

Melenčani su lako izašli na kraj sa oslabljenim Kikinđanima. Miroslav Berbakov autogolom je doneo pre-

dnost domaćina, udvostručio je mlađani Matija Zorić, a kad je Lazar Popov postigao treći gol, pred odlazak na odmor bilo je jasno da će Rusanda na kontru imati tri boda.

Melenčani su u nastavku postigli još tri gola.

V. P.

Borac (S) - Begej 1:0 (1:0)

STARČEVO: Stadion Borca, gledalaca 150, sudija: N. Ćirović (Vršac), strelac: Đurković u 11. minutu.

BORAC: Lapić 7, Bajić 7, Ivanović 7,5, Luković 7, Jankulov 7, Josimov 7, Petrović 7, Đurković 7,5 (Petković), Mađarov 6,5 (Turkalj 6,5), Đorđević 7, Jovanović 7.

BEGEJ: Trivunović 7, Mijatović 6,5, Umićević 6 (Kuč 6), Grbić 7, Novak 6 (Brankov 6), Golijanin 6,5, Nikolić 6, Đtrbac 6, Novaković 6 (Barošević 6), Rapaić 6 (Obrenić 6), Kuburović 6.

Domaćini su bili bolji rival u prvom poluvremenu uz nekoliko prilika, ali istakao se gostujući golman Trivunović. Posle dobre akcije u 11. minutu Bajić je asistirao, aĐurković sa deset metara pogodio mrežu Žitištana za tri boda.

B. St.

Polet - Mladost 0:2 (0:0)

IDVOR: Igralište Poleta, gledalaca 200, sudija: M. Bogićević (Zrenjanin), strelci: Vukajlović u 62. i Radosavljević u 75. minutu.

POLET: Jan 7,5, Tanasković 6,5, Luković 7, Đuričić 7, Brajković 7,5, Vasić 7 (Pavlovski 6,5), Pavlović 7, Jaćimovski 7, Mladenović 6,5 (Marković 6,5), Skokna 7, Kovačević 7.

MLADOST: Todorović 7,5, Mićić 7, Lunc 7,5, Starčević 7 (Jeremić 6,5), Dodić 6,5 (Stanković 7), Maksimović 7, Celin 7, Vučinić 7 (Potkonjak), ukajlović 7,5, Radosavljević 7,5 (Kovačević), Pjošta 6,5.

U otvorenoj igri domaćini su parirali, da bi u drugom delu iskusniji gosti preko spretnog Vukajlovića stigli do prednosti.

Nikola Radosavljević je šutirao sa 25 metara i lopta je završila ispod prečke u 75. minutu.

Vojvodina - Kozara 3:0 (2:0)

PERLEZ: Igralište Vojvodine, gledalaca 150, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: A: Šušnjar u 10. Radišić u 18. Milanović u 62. minutu.

VOJVODINA: Mirin 7, A. Šušnjar 7,5, Ješić 7, Bogdanović 7, Bartoš 7 (Knežević 7), Kalajdžija 7 (Pavlović 7), Malbaški 7 (Kjundžić 7), Radišić 7,5 (Milanović 7), Čižik 7, Miklić 7, M. Šušnjar 7 (Ilibašić 6,5).

KOZARA: Rajtarov 6,5, Lajić 6,5, Kondić 6,5, Detari 6 (Plavšić 6,5), Tomić 7, Karanović 7, Purić 7, Stojkov 6,5, Latinović 7, Zeljković 7, Jelača 6,5.

Domaćini su imali inicijativu a u 10. minutu posle udarca iz blizine, lopta se odbila od prečke i spretni Aleksandar Šušnjar ubacio je u mrežu.

Kalajdžija je centrirao što je iskoristio Radišić, dok je Nikola Milanović stavio tačku na rezultat.

Ž. M.

BAK - Budućnost (SC) 1:3 (0:1)

BELA CRKVA: Igralište BAK -a, gledalaca: 100. Sudija: Marković (Pančevo). Strelci: Kračunjel u 82. za BAK, a Vlaučin u 15. i 75. Radojičićš u 72. minutu za Budućnost.

BAK: Sedljak 6,5, M. Jožić 6,5, Marić 6 (Sekulović 6), Starović 6,5, A. Jungić 6,5, Anđelić 6,5, Kračunjel 7, Milković 6 (Stjepanovićš), Motorov 6,5 (Vitomirov 6), J. Jožić 6 (Bekirovski 6), D. Jungić 6 (Andrejić).

BUDUĆNOST (SC): Živkov 7, Stanić 6,5, Terzin 6,5, Perin 6,5 (Radojičić 7), Kovačević 7 Vlaučin 7,5, Ajdarić 6,5, Savin 7 (M. tomin), J. Tomin 7, Mastilo 7.

Domaćini na premijeri nisu pružili očekivanu igru i na kraju su poraženi od gostiju iz Srpske Crnje. Budućnost je povela golom Vlaučina posle brze akcije. Domaćini su imali prilike, ali odbrana gostiju bila je sigurna. U drugom poluvremenu još dve lopte u mreži Belockrvana, rezervista Radojičić udvostručio je prednost, da bi Vlaučin povisio.

Deset minuta pre kraja Marko Kračunjel postavio je konačan rezultat.

S. B.

Tabela i rezultati:

Borac - Begej 1:0, Sloboda - Radnički (K) 4:1, Crvena zvezda - Proleter 2:2, Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (V) 1:0, BAK - Budućnost 1:3, Rusanda - ŽAK 6:0, Vojvodina - Kozara 3:0, Polet - Mladost 0:2.