TSC ZABELEŽIO I TREĆU POBEDU U NASTAVKU PRVENSTVA: Maksimalna Lazetićeva četa

25.02.2024. 15:22 15:26
Izvor: Aleksandar Ćirković u Pančevu je postigao dva pogotka, foto: TSC

Fudbaleri TSC-a zabeležili su i treću pobedu (3:2) u nastavku prvenstva i tako stali uz bok Partizanu i Crvenoj zvezdi, koji, takođe, imaju stopostotni učinak u prva tri kola.

Odigrali su Bačkotopolčani na veštačkoj travi u Pančevu sasvim dobar susret. U prvom delu su dominirali, međutim, u nastavku utakmice Železničar je uspeo da nametne ritam i malo je nedostajalo da izjednači rezultat.

Trener tima iz varoši na severu Bačke, Žarko Lazetić, po običaju je malo "promešao karte" i duel počeo bez pravog špica, što je, ispostavilo se, iznenadilo fudbalere Železničara. Ćirković, Jovanović i Pantović lako su dolazili do prilika, pa su vrlo brzo Topolčani postigli dva pogotka i praktično rešili pitanje pobednika. Naročito raspoložen je bio Aleksandar Ćirković, koji je dva puta zatresao mrežu Mijatovića.

- Odigrali smo dobar susret – objašnjavao je posle utakmice trener Lazetić. – Naravno, zadovoljan sam , ovo nam je treća pobeda u nizu. Međutim, u nastavku meča malo smo popustili i dozvolili Pančevcima da preuzmu incijativu. Nismo uspeli da zaustavimo njihove napade i bez problema su stizali pred naš gol. Nastavljamo dalje, imaćemo dan pauze i onda počinjemo pripremu za utakmicu s Crvenom zvezdom. .

Jedan od  najzaslužnijih za pobedu Topolčana u Pančevu bio je mladi golman Veljko Ilić, koji je na početku drugog dela, kod rezultata 2:0, odbranio penal , a, uz to, imao je još nekoliko sjajnih intervencija.

- Ovo je treći penal koji sam odbranio u prvenstvu – nadovezao se čuvar mreže TSC-a. – Pročitao sam nameru Grgića, ovo je bila značajna pobeda za nas, sada možemo da igramo mnogo mirnije, jer imamo čak 11 bodova više od četvrtoplasiranog Čukaričkog.

U narednom kolu, u sledeću subotu, fudbaleri TSC –a na svom terenu u derbiju dočekuju šampiona Crvenu zvezdu.