SENZACIJA U DOHI, Francuska dobila Mađarsku, i igra u polufinalu sa Hrvatskom na Svetskom prvenstvu; Srbija čeka Mađarsku u razigravanju

13.02.2024. 20:04 20:27

Vaterpolo reprezentacija Francuske napravila je senzaciju na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Posle velike borbe, Francuzi su pobedili Mađare sa 11:10 (2:5, 1:3, 3:1, 5:2), stigli su do polufinala u kojem će igrati protiv Hrvatske. Drugi polufinalni par čine Španija i Italija.

Srbija će tako u razigravanju od petog do osmog mesta igrati sa Mađarima u četvrtak u 12.30 po našem vremenu. Drugi par čine Crna Gora i Grčka.

Prevagu na tasu Francuske doneli su Tomas Vernu sa četiri, Ugo Kruzija sa tri, Mihael Bodegas sa dva gola. Kod Mađarske, Đorđo Zalanki je postigao tri, Deneš Varga dva gola.

Mađarska je kontrolisala dešavanja u bazenu. Vodila je posle prve deonice sa 4:2, na poluvremu sa 7:4. Mađari su verovatno pomislili da je sve gotovo, ali Francuzi nisu ni pomišljali na predaju.

Uoči poslednje deonice na semaforu je pisalo 8:6. Mađari su i dalje imali prednost, ali usledila je furiozna partija Francuza, koji su na nešto više od dva minuta pre kraja, posle golova Kruzije, Mariona Vernua i dva puta Tomasa Vernua stigli do 10:9. Izjednačenje Mađarima je doneo Anhel.

Mađari su se odbrani, nisu iskoristili napad za vođstvo, a Tomas Vernu je petim golom na utakmici doveo Francusku jako blizu senzacije i plasmana u polufinale. Mađari su imali tri sekunde da stignu do izjednačenja, gola nije bilo, veliko slavlje je moglo da počne.

"DELFINI" BEZ POLUFINALA PROMAŠILI DVA PETERCA: Poraženi od Hrvata u četvrtfinalu Svetskog prvenstva

13.02.2024. 18:29 18:33