ABA LIGA Poraz Zvezde od Cedevita Olimpije u Ljubljani

06.01.2024. 19:15 19:54
Izvor: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

LJUBLJANA: Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras na gostovanju Cedevita Olimpiji 96:86 u utakmici 15. kola ABA lige.

Zvezda je i dalje lider sa skorom 13-2, dok je Cedevita Olimpija odmah iza sa učinkom 11:4.

Zvezda je platila cenu umoru posle pobeda protiv Fenerbahčea i Partizana u Evroligi, kao i lošoj drugoj četvrtini u kojoj nije skoro šest minuta postigla poen.

Domaćin je tada napravio seriju 15:0, ukupno 18:0 ako se uzme u obzir i finiš prve četvrtine.

Karlo Matković postigao je 23, a Zoran Dragić 19 poena.

Kod Zvezde Nemanja Nedović i Jago Dos Santos ubacili su po 24, a Rokas Gedraitis 17 poena.

Cedevita Olimpija-Crvena zvezda 96:86 (23:21, 26:16, 21:28, 26:21)

LJUBLJANA: Dvorana Tivoli, gledalaca: 4087. Sudije:  Ilija Belošević, Sašo Petek, Luka Kardum.

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 15, Radičević, Kobs 12, Glas 10, Blažič 14, Todorović, Matković 23, Džons 2, Ščuka 1, Klobučar, Dragić 19.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 4, Hanga 3, Davidovac, Lazić 8, Tobi 4, Bolomboj 2, Ilić, Nedović 24, Giedraitis 17, Gilespi, Dos Santos 24.