U NOVOM SADU ODRŽAN MEĐUNARODNI TURNIR U RITMIČKOJ GIMNASTICI BATERFLAJ KUP Preko 400 gimnastičarki iz Srbije i inostranstva

12.12.2023. 20:52 11:46
Izvor: KRG Sat/Grupna C

U organizaciji Kluba ritmičke gimnastike "Sat", u Novom Sadu je održan 6. po redu međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici Baterflaj Kup.

Okupivši čak 400 gimnastičarki, iz 16 domaćih klubova i 15 stranih, ovaj turnir je potvrdio svoj značaj.

Među stranim klubovima koji su doputovali u Novi Sad, nalazili su se predstavnici iz Turske, Španije, Engleske, Holandije, Grčke, Katara, Malte, Bugarske, Hrvatske, Nemačke i Bosne i Hercegovine. Učešće je uzela i nemačka reprezentativka Anna-Maria Shathokhina, koja je drugi put za redom osvojila seniorsku kategoriju, istovremeno postavši apsolutna pobednica turnira.

Ove godine, u ulozi trenera kluba Sfiga-Grca, bila je Eva Christodolou, osvajačica Olimpijske bronze u grupnim vežbama na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine.

Turnir je privukao mnogo kvalitetnih takmičarki iz Turske, Španije i Bugarske, koja je imala čak četiri kluba na takmičenju. Nadmetanje je obuhvatalo individualne i grupne vežbe, podeljene na tri nivoa (A, B i C).

Takmičarke iz kluba domaćina nastupile su u B i C grupnim vežbama, kao i u C individualnim vežbama. Grupna B osvojila je srebrnu medalju, a grupna C zlatnu.  Alisia Nedopekina je u jakoj konkurenciji osvojila 12. mesto u C individulnim vežbama.

Klubovi koji su učestvovali po treći put, poput Trakia iz Bugarske, Sfiga i GTS iz Holandije, pokazali su kontinuiranu posvećenost i prisustvo na ovom prestižnom takmičenju. Maksimir, koji dolazi iz Zagreba, takođe je dao doprinos turniru svojim trećim uzastopnim učešćem.

Dodatni podsticaj za trenere bila je novčana nagrada, koja je ove godine pripala Trakia iz Bugarske (250 evra), Pirin iz Bugarske (150 evra) i Fenix iz Bugarske (100 evra) za ostvarene rezultate.

Baterflaj Kup i dalje ostaje sinonim za spoj lepote, ritma i pokreta u svetu ritmičke gimnastike, a ovogodišnje izdanje nije bilo izuzetak.