DEJVIS KUP: Pobeda Kecmanovića, Srbija vodi 1:0

23.11.2023. 20:34 20:51
Izvor: Fonet/AP

U prvom meču četvrtfinala Dejvis kupa Srbija vodi sa 1:0 protiv Velike Britanije. Miomir Kecmanović savladao je Džeka Drejpera sa 2:0 (7:6 (7:3), 7:6(8:6)) u setovima.

Meč je trajao dva sata i pet minuta.

Srpski teniser je bolje otvorio meč ali je i Britanac dobro sevirao, pa nije bilo prilika za brejk na obe strane terena. Tek u desetom gemu Kecmanović dolazi do dve brejk šanse, ali se Drejper oba puta odlično odbranio.

Set je otišao u tajbrejk, tokom kojeg je Srbin bolje servirao i bio sigurniji sa osnovne linije.

U drugom setu oba tenisera su servirala bez problema i opet nije bilo prostora za brejk. Zbog toga se opet igrao tajbrejk u kom je Srbin uspeo da oduzme servis protivniku tri puta i tako dođe do pobede u meču.

U drugom meču četvrtfinala večeras sastaće se Novak Đoković i Kameron Nori od 20:45 časova.

DEJVIS KUP: Đoković i Kecmanović igraju za Srbiju u singlu

23.11.2023. 17:54 18:28